Adwentowe Wieczory Młodych

Około 240 osób w Grodowcu, około 270 w Świebodzinie. 3 grudnia 2016 r. w dwóch diecezjalnych sanktuariach odbyły się czuwania w ramach Adwentowego Wieczoru Młodych.

Spotkanie rozpoczęła Msza św., po niej był czas na gorące kiełbaski, konferencję i adorację połączoną z uwielbieniem. – Wiele z tych osób modliło się podczas Światowych Dni Młodzieży na Campus Misericordiae. Chcieliśmy dać im coś, co przypomniałoby tamto doświadczenie – wyjaśnia ks. Łukasz Malec, diecezjalny duszpasterz dzieci i młodzieży.

Jednym z tematów, które poruszył duszpasterz na konferencji w Grodowcu, była tęsknota. – Bóg tęskni za tobą – mówił ks. Malec. – Tęskniąc nie siedzi w miejscu, ale chodzi za człowiekiem. Wszędzie, gdzie idziesz, Bóg idzie za tobą, aby odnaleźć cię tam, gdzie jesteś. Czy tęsknisz za radością, pokojem serca, zgodą, rozwiązaniem problemów? To tak naprawdę tęsknisz za Bogiem i to jest twój adwent.

Katarzyna Krawcewicz, Aspekty

foto: ks. Mariusz Kołodziej

Więcej w Aspektach, dodatku do Tygodnika Katolickiego Niedziela

Niedziela Palmowa 2024