Diecezjalna Caritas podsumowuje akcję „1% podatku – 100% serca”

Diecezjalna Caritas podsumowuje akcję „1% podatku – 100% serca” i dziękuję za zaufanie. Kolejny rok z rzędu organizacja z 1 procenta podatku otrzymała najwięcej pieniędzy w województwie lubuskim.

W całej Polsce jest 8108 Organizacji Pożytku Publicznego. Pod względem zebranych środków Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej plasuje się 145 miejscu w kraju. – Jeśli chodzi o województwo lubuskie jesteśmy na pierwszym miejscu. Udało nam się w tym roku zebrać kwotę dokładnie 511 tys. 947 złotych i 23 groszy – wyjaśnia Leszek Masklak, odpowiedzialny za koordynację działań związanych z 1 procentem.

Caritas dziękuje wszystkim za zaufanie. – Cała rzeczywistość pomocy, którą niesie Caritas dokonuje się we współpracy z ludźmi dobrej woli i tak naprawdę przekazujemy to, co otrzymaliśmy. Za to chcemy podziękować wszystkim diecezjanom, którzy oddali ten 1 procent na naszą Caritas. Prosimy o dalsze wsparcie bo dzięki temu możemy zrobić wiele dobrych dzieł pomagając ludziom potrzebującym – zauważa ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor diecezjalnej Caritas.

Na co Caritas diecezji zielonogórskiego przeznaczył 1 procent podatku za 2015 rok? – Prawie 330 tys. złotych zostało przekazanych na subkonta, które posiadają u nas dzieci i młodzież. Pieniądze przeznaczane są na ich leczenie, rehabilitację i pomoc doraźną. Takich subkont na koniec zeszłego roku mamy równo 100 – wyjaśnia Leszek Masklak.

Pozostałe wydatki to: 23 114,76 – okno Życia w Żarach, Akcja z Uśmiechem do Szkoły, Pomoc dla podopiecznych Parafialnych Zespołów Caritas; 24 200 zł – obsługa kont i pomoc w indywidualnym leczeniu i rehabilitacji; 41 493,63 zł – działalność magazynów Caritas w Zielonej Górze i Gorzowie Wlkp.; 12 000 zł – wsparcie promocji i organizacji wolontariatu; 9 936 zł – wsparcie działalności placówek wsparcia dziennego Caritas dla dzieci i młodzieży; 35 897,30 zł – promocja akcji 1% podatku-100% serca w 2016 roku; 20 400,00 zł – dofinansowanie Wakacyjnej Akcji Caritas; 15 006 zł – Badanie sprawozdania finansowego OPP za 2015 rok.

Krzysztof Król
dziennikarz „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”

Msza z poświęceniem krzyżma