czwartek , 27 Kwiecień 2017
Strona główna / Kuria Diecezjalna

Kuria Diecezjalna

KURIA DIECEZJALNA

Powstańców Wlkp. 1, 65-075 Zielona Góra
tel. 68-451-23-30, fax 68-451-23-31
e-mail: kuria@diecezjazg.pl

 

BIURO BISKUPA DIECEZJALNEGO

BISKUP DIECEZJALNY:

  • bp lic. mgr Tadeusz LITYŃSKI
    e-mail: talit@wp.pl

SEKRETARIAT BISKUPA DIECEZJALNEGO:

  • ks. lic. mgr Grzegorz MIKOŁAJCZYK
    kom. 728-849-180, e-mail: G.Mikolajczyk@diecezjazg.pl

WIKARIUSZ GENERALNY:

  • ks. kan. dr Piotr KUBIAK
    tel. 68-451-23-35, kom. 666-028-203, e-mail: P.Kubiak@diecezjazg.pl

WIKARIUSZ BISKUPI DS. LITURGII:

  • ks. prałat kan. dr Zbigniew KOBUS
    Zakres kompetencji: Nadzwyczajni szafarze Komunii św., ministranci, lektorzy, formacja liturgiczna duchownych i świeckich

 

KANCELARIA KURII

  • ks. kan. dr Piotr KUBIAK – kanclerz
    tel. 68-451-23-35, kom. 666-028-203, e-mail: P.Kubiak@diecezjazg.pl
  • ks. kan. dr Andrzej SAPIEHA – dyrektor notariatu, rzecznik prasowy kurii
    tel. 68-451-23-38, kom. 666-028-205, e-mail: A.Sapieha@diecezjazg.pl
  • ks. dr Tomasz TRĘBACZ – notariusz
    tel. 68-451-23-43, kom. 666-028-207, e-mail: T.Trebacz@diecezjazg.pl

 

WYDZIAŁ EKONOMICZNY

  • ks. kan. mgr Wojciech JUREK – dyrektor, ekonom diecezjalny
    Kontakt przez sekretariat: tel. 68-451-23-42, kom. 666-028-251, e-mail: ekonom@diecezjazg.pl
  • ks. mgr Piotr Artur KAMIŃSKI – referent
    e-mail: P.Kaminski@diecezjazg.pl
  • s. Piotra SZYMAŃSKA SOB – kadry
    tel. 68-451-23-41, kom. 666-028-827, e-mail: P.Szymańska@diecezjazg.pl
  • s. Eleonora KROJ SOB – księgowość
    tel. 68-451-23-45; kom. 666-028-242, e-mail: E.Kroj@diecezjazg.pl
  • mgr inż. Magdalena GRACZYK – sekretariat
    tel. 68-451-23-42, kom. 666-028-251, e-mail: M.Graczyk@diecezjazg.pl

 

WYDZIAŁ DUSZPASTERSKI

  • ks. kan. mgr Robert PATRO – dyrektor
    tel. 68-451-23-53, kom. 666-028-221, e-mail: R.Patro@diecezjazg.pl
  • ks. lic. mgr Tomasz GIERASIMCZYK – referent
    tel. 68-451-23-47, kom. 666-028-225, e-mail: T.Gierasimczyk@diecezjazg.pl

 

WYDZIAŁ DUSZPASTERSTWA RODZIN

http://www.dlarodziny.zg.pl/

  • ks. dr Mariusz DUDKA – dyrektor
    tel. 68-451-23-51, kom. 666-028-243, e-mail: M.Dudka@diecezjazg.pl
    mgr Dorota TYLISZCZAK – referent (urlop)
    mgr Iwona NOWAK – p.o. referenta
    e-mail: doradca.zgora@gmail.com

 

WYDZIAŁ DUSZPASTERSTWA DZIECI I MŁODZIEŻY

http://www.ddm.org.pl/

  • ks. mgr Łukasz MALEC – dyrektor
    e-mail: L.Malec@diecezjazg.pl

 

WYDZIAŁ NAUKI KATOLICKIEJ

http://www.wnk.diecezjazg.pl/
http://www.facebook.com/wnkzg
e-mail ogólny: wnk@kuria.zg.pl

  • ks. kan. dr Wojciech LECHÓW – dyrektor
    tel. 68-451-23-52, kom. 666-02-82-44; e-mail: W.Lechow@diecezjazg.pl
    www.katechetyka.kuria.zg.pl – strona ks. dr. W. Lechów
  • s. lic. mgr Maria PIĘTAK USJK – referent
    tel. 68-451-23-49, kom. 666-02-82-22; e-mail: M.Pietak@diecezjazg.pl

 

POSTULACJA PROCESU BEATYFIKACYJNEGO SŁUGI BOŻEGO BP. WILHELMA PLUTY

  • ks. dr Dariusz GRONOWSKI – postulator
    tel.: 68-459-33-29, kom. 666-028-220, e-mail: postulator@diecezjazg.pl

 

 DIECEZJALNY KONSERWATOR ZABYTKÓW

  • ks. kan. mgr Andrzej IGNATOWICZ
    tel.: 68-451-23-99, kom. 603-788-868, e-mail: a.ignatowicz@duchzg.pl
    dyżur w kurii: środa, godz. 10.30-12.30

 

DELEGAT BISKUPA DIECEZJALNEGO DS. WYKORZYSTYWANIA SEKSUALNEGO OSÓB MAŁOLETNICH

  • ks. dr Dariusz MAZURKIEWICZ
    e-mail: d.mazurkiewicz@diecezjazg.pl

 

INFORMATYK:

  • mgr inż. Marek Wróblewski
    e-mail: m.wroblewski@diecezjazg.pl

 

PORTIERNIA:

  • Antoni ŁOBACZEWSKI
  • Zdzisław CZECHOWSKI

GODZINY URZĘDOWANIA KURII:

Poniedziałek: 9.00-16.00 (przerwa: 14.00-14.30)
Wtorek – piątek: 9.00-14.00

DNI WOLNE OD PRACY:

1 stycznia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (Nowy Rok)
6 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego
2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego
Środa Popielcowa
Wielki Czwartek
Wielki Piątek
Poniedziałek Wielkanocny
1 maja – Wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika
2 maja – Dzień Flagi RP
3 maja – Uroczystość NMP Królowej Polski
Uroczystość NMP Matki Kościoła (poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego)
Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa
15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia NMP (NMP z Rokitna)
Dni sierpniowego kursu duszpasterskiego
1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych
2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny)
11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości
8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
24 grudnia – Wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego
25 grudnia – Uroczystość Narodzenia Pańskiego
26 grudnia – Święto św. Szczepana, Pierwszego Męczennika
31 grudnia – Wspomnienie św. Sylwestra, Papieża

DYŻUR (kuria czynna w godz. 9.00 – 12.00):
Wtorek po Wielkanocy
29 czerwca – Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła
Dzień Inauguracji Roku Akademickiego w Z-GWSD
13 listopada – Święto Pierwszych Męczenników Polski
27 grudnia – Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty