Rekolekcje Parafialnych Zespołów Caritas

Pomoc zakorzeniona w Chrystusie

W dniach od 25 do 27 listopada w Domu Rekolekcyjnym przy Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie swoje rekolekcje przeżywali członkowie Parafialnych Zespołów Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

Temat rekolekcji brzmiał: „Służę, ale komu?”. – To taka refleksja, którą nieraz trzeba w sobie wzbudzić w swojej codziennej pracy – także w posłudze Caritas – by uświadomić sobie czy w tym, co wykonuje na co dzień, służąc bliźniemu, nie zapominam o Panu Bogu – mówi o. Piotr Darasz. – Nieraz w zabieganiu i w różnych innych sytuacjach łatwo możemy ulec pokusie i zgubić to, co jest istotą naszej pracy i posługi, czyli relację do Pana Boga. Jednak to On przemienia, to On daje łaskę, wreszcie to Pan Bóg obdarza nas potrzebnymi darami i najlepiej do Niego zwracać się w każdej sytuacji. Z jednej strony jest to takie przypomnienie, a z drugiej pewna refleksja, która ma mnie umiejscowić: czy służę sobie, bliźnim, ale przede wszystkim czy służę najpierw Panu Bogu – dodaje rekolekcjonista. W spotkaniu uczestniczyło ponad 100 wolontariuszy z Parafialnych Zespołów Caritas naszej diecezji. – Drogą i kierunkiem naszego myślenia i działania jest miłosierdzie; to Boże miłosierdzie, nie litość. To nas odróżnia od innych grup charytatywnych, organizacji czy fundacji, że ta pomoc, którą dajemy ludziom potrzebującym ma korzenie w Chrystusie i jest powodowana miłością ewangeliczną – mówi ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor diecezjalnej Caritas.

Kamil Krasowski

„Aspekty”

Msza z poświęceniem krzyżma

W Wielki Czwartek (28 marca) o godz. 10.00 w katedrze gorzowskiej bp Tadeusz Lityński będzie …