ŚDM w naszej diecezji – witamy Włochów – Zielona Góra 20 lipca 2016

Buon giorno – witamy Włochów

ks. Marcin Siewruk

35 Włochów serdecznie przywitali mieszkańcy parafii p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Zielonej Górze.

Młodzi Włosi, mieszkający na północny-wschód od Rzymu, w regionie Abruzja spędzą parę dni w Zielonej Górze, od 20 do 25 lipca, zanim wyjadą na spotkanie z papieżem Franciszkiem do Krakowa. L’Aquila położona jest w masywie górskim nad rzeką Aterno. Od 20 lat L’Aquila, dotknięta w 2009 r. silnym trzęsieniem ziemi jest miastem partnerskim Winnego Grodu.

– Było mi bardzo miło przywitać moich rodaków w Zielonej Górze, w parafii p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Dzisiejsza wizyta, to bez wątpienia owoc wieloletniej współpracy miast partnerskich Zielonej Góry i L’Aquili, w tym roku mija 20 lat od podpisania umowy partnerskiej. Bardzo się wzruszyłem. Spotkanie młodzieży jest niezwykle ważne, wymiana między różnymi narodami jest niezbędna w dzisiejszym świecie – powiedział mieszkający w Zielonej Górze Włoch, Filippo Palumbo.

– Słyszymy każdego dnia przykre informacje, tym bardziej dzisiaj jesteśmy świadkami niezwykle radosnego spotkania młodzieży. Chciałbym jeszcze dodać, że w L’Aquili jest pierwsze sanktuarium poświęcone św. Janowi Pawłowi II, który często spędzał wakacje w naszym regionie. Papież często wędrował po górach w okolicy L’Aquili. Zapraszamy serdecznie do malutkiego sanktuarium, umiejscowionego w kościele pasterzy u stóp góry – dodał.

Foto: ks. Marcin Siewruk

Bp Lityński: Bóg przez te dni pragnie nas prowadzić z niewoli do wolności

„Bóg przez te dni pragnie nas prowadzić z niewoli do wolności, ze śmierci do życia …