Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

„Dołącz do drużyny płomienia miłosierdzia” – to hasło, jakie skandowali wolontariusze podczas inauguracji akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w Zielonej Górze.

Przy parafii pw. św. Alberta Chmielowskiego odbyła się inauguracja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w Winnym Grodzie. – Ta świece jest już obecna na wielu stołach. To z jednej strony pewien symbol solidarności z osobami potrzebującymi, a z drugiej strony to przypomnienie dla każdego z nas, że Chrystus rodzi się dla nas i chce z nami iść przez życie – przypomina ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor diecezjalnej Caritas.

Przypomnijmy, że dochód ze sprzedaży świec pomaga wyjechać dzieciom na wakacje prowadzone przez Caritas. – To także pomoc w rehabilitacji dzieci chorych i niepełnosprawnych – przypomina dyrektor Caritas i dodaje: – Poza tym każde 10 groszy od każdej rozprowadzonej świecy trafia do dzieci z krajów misyjnych.

Symbolicznie świece Caritas odpaliła prezes ogólnopolskiej Akcji Katolickiej Urszula Furtak, wiceprezydent Zielonej Góry Wioleta Haręźlak i ordynariusz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej bp Tadeusz Lityński.

– W tym przygotowaniu do Bożego Narodzenia towarzyszą nam pewne symbole. Tak jak już rozprowadzane są opłatki, tak również tym symbolem mocno goszczącym w naszych domach są również świece związane z Wigilijnym Dziełem Pomocy Caritas. Chciałbym zachęcić do postawienia takiej świecy na swoim stole, ponieważ za każdą taką świecą kryje się dar serca, konkretne wsparcie dla dzieci. Ten uśmiech dzieci jest potrzebny nie tylko im, ale i nam – podkreślał bp Lityński.

– Świeca na stole to symbol obecności Boga, znak pamięci o osobach potrzebujących i ubogich, ale również to wezwanie dla każdego chrześcijanina, który ma to światło nieść innym – dodaje.

Akcji towarzyszyło wiele atrakcji i koncert Zespołu New Message.

Świece można nabyć w każdej parafii.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Artykuł na stronie Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego

Misterium Pasyjne w Ośnie Lubuskim