Strona główna / Wiadomości / Zmiany personalne w roku 2019

Zmiany personalne w roku 2019

(proboszczowie i administratorzy z dniem 01.08, wikariusze – 26.08; inne terminy podano w nawiasach)

PROBOSZCZOWIE

m i a n o w a n i :

 

ks. Zbigniew Cieszkowski –   Pław
ks. Ryszard Gontarczyk SVD –   Templewo
ks. Krzysztof Górzny –   Wiechlice
o. Tadeusz Kal OMI –   Gorzów Wlkp., św. Józefa (30.06.2019 r.)
o. Klaudiusz Krzysztof Michalski OFM –   Wschowa, św. Józefa Oblubieńca NMP (01.07.2019 r.)

 p r z e n i e s i e n i  :

ks. Grzegorz Białobłocki –   Lemierzyce – Krzepielów
ks. Leszek Białuga –   Górzyn – Tuplice
ks. Andrzej Drutel –   Nietkowice – Kosieczyn
ks. Henryk Kaliszuk –   Ogardy – Nietkowice
ks. Roman Litwińczuk –   Zielona Góra, Matki Bożej Częstochowskiej – Trzebiel
ks. Zdzisław Przybysz –   Kosieczyn – Zielona Góra, Matki Bożej Częstochowskiej

z w o l n i e n i :

 

ks. Andrzej Blinkiewicz –   Kamień Wielki (urlop zdrowotny)
o. Piotr Darasz OMI –   Gorzów Wlkp., św. Józefa (29.06.2019 r.)
ks. Krzysztof Foryś –   Trzebiel
ks. Zbigniew Ołdyński SVD –   Templewo
ks. Ryszard Kolano –   Kurów Wielki i Kłoda (24.06.2019 r.)
ks. Stefan Kotula –   Krzepielów (emerytura – diecezja opolska)
ks. Jerzy Loch –   Tuplice (emerytura – Zielona Góra, parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego)
ks. Zbigniew Wokotrub –   Wiechlice (urlop zdrowotny)
ks. Marek Zintara –   Pław (urlop zdrowotny)
o. Augustyn Andrzej Zygmunt OFM –   Wschowa, św. Józefa Oblubieńca NMP (01.07.2019 r.)

 

ADMINISTRATORZY

m i a n o w a n i :

ks. Ireneusz Bagiński –   Kamień Wielki
ks. Dariusz Denuszek –   Lemierzyce
ks. Ryszard Dudek –   Kurów Wielki i Kłoda (24.06.2019 r.)
ks. Tomasz Grochowski –   Górzyn
ks. Dariusz Grzelak –   Bobrówko (22.06.2019 r.)
ks. Mariusz Piekoszewski –   Ogardy
ks. Tomasz Sałatka –   Zabór
ks. Andrzej Wdowiak –   Goraj (do 31.07.2020 r.)

z w o l n i e n i :

ks. Zbigniew Cieszkowski –   Pław
ks. Krzysztof Górzny –   Wiechlice
ks. Paweł Łobaczewski –   Zabór

 

WIKARIUSZE

m i a n o w a n i  :

ks. Piotr Bartoszek –   Świebodzin, Miłosierdzia Bożego
o. Krzysztof Nering OMI –   Gorzów Wlkp., św. Józefa (30.06.2019 r.)
ks. Wojciech Oleśków –   Zielona Góra, św. Józefa Oblubieńca
ks. Paweł Pomarański

(archidiecezja wrocławska)

–   Gorzów Wlkp., Trójcy Świętej
ks. Kamil Szymczak SAC –   Międzyrzecz, Pierwszych Męczenników Polski (24.08.2019 r.)
ks. Jakub Włodarczak –   Bobowicko

 

p r z e n i e s i e n i  :

ks. Leszek Cioch –   Tuplice – Nowogród Bobrzański
ks. Arkadiusz Cygański –   Zielona Góra, Matki Bożej Częstochowskiej – Gorzów Wlkp., Niepokalanego Poczęcia NMP
ks. Damian Drop –   Międzyrzecz, św. Jana Chrzciciela – Szprotawa, Wniebowzięcia NMP
ks. Maciej Drozd –   Gorzów Wlkp., Niepokalanego Poczęcia NMP – Strzelce Krajeńskie
ks. Piotr Gniewaszewski –   Żary, Wniebowzięcia NMP – Międzyrzecz, św. Jana Chrzciciela
ks. Artur Grześko –   Cybinka – Zielona Góra, Matki Bożej Częstochowskiej
ks. Przemysław Janicki –   Świebodzin, Miłosierdzia Bożego – Lubsko, NSPJ
ks. Roman Jarosz –   Cybinka – Nowa Sól, św. Józefa Rzemieślnika
ks. Grzegorz Kołodziejczyk –   Boczów – Zielona Góra, Podwyższenia Krzyża Świętego
ks. Marcin Krechowicz –   Zielona Góra, św. Jadwigi Śląskiej – Słubice, Ducha Świętego
ks. Roman Malinowski –   Głogów, Miłosierdzia Bożego – Nowa Sól, św. Michała Archanioła
ks. Mariusz Mazurkiewicz –   Żary, Wniebowzięcia NMP – Łęknica
o. Andrzej Melzer OFM –   Bobowicko – Szprotawa, Wniebowzięcia NMP
ks. Waldemar Murach –   Żary, Miłosierdzia Bożego – Sulęcin
ks. Piotr Napieralski –   Gorzów Wlkp., Chrystusa Króla – Żary, Wniebowzięcia NMP
ks. Wojciech Nowak –   Zielona Góra, św. Alberta Chmielowskiego – Boczów
ks. Marek Ogrodowiak –   Świebodzin, św. Michała Archanioła – Żagań, Nawiedzenia NMP
ks. Dominik Orlicki –   Gorzów Wlkp., Podwyższenia Krzyża Świętego – Cybinka
ks. Tomasz Pastuła –   Kożuchów – Świebodzin, św. Michała Archanioła
ks. Dawid Pietras –   Zielona Góra, Matki Bożej Częstochowskiej – Gorzów Wlkp., Podwyższenia Krzyża Świętego
ks. Piotr Ruta –   Nowa Sól, św. Michała Archanioła – Głogów, Miłosierdzia Bożego
ks. Arkadiusz Rzetecki –   Nowa Sól, Wniebowzięcia NMP – Gorzów Wlkp., Chrystusa Króla
ks. Łukasz Sławiński –   Szprotawa, Wniebowzięcia NMP – Międzyrzecz, św. Jana Chrzciciela
ks. Łukasz Tarasiuk –   Zielona Góra, Miłosierdzia Bożego – Sulechów, Podwyższenia Krzyża Świętego
ks. Szymon Tołkacz –   Kostrzyn nad Odrą, Matki Bożej Rokitniańskiej – Zielona Góra, Matki Bożej Częstochowskiej
ks. Jan Wnuk-Lipiński –   Gorzów Wlkp., Trójcy Świętej – Tuplice
ks. Dariusz Wytrykowski –   Zielona Góra, Podwyższenia Krzyża Świętego – Zielona Góra, św. Alberta Chmielowskiego
ks. Wojciech Żabiński –   Słubice, Ducha Świętego – Gorzów Wlkp., Najświętszego Zbawiciela
ks. Maciej Żurawski –   Głogów, NMP Królowej Polskie – Kłodawa

z w o l n i e n i  :

ks. Ireneusz Bagiński –  Strzelce Krajeńskie (01.08.2019 r.)
ks. Dariusz Denuszek –   Sulęcin (01.08.2019 r.)
ks. Krzysztof Górzny –   Szprotawa, Wniebowzięcia NMP (01.08.2019 r.)
ks. Michał Graczyk –   Sulęcin
ks. Tomasz Grochowski –   Nowogród Bobrzański (01.08.2019 r.)
ks. Dariusz Grzelak –   Lubsko, NSPJ (22.06.2019 r.)
ks. Marcin Leszczynowicz SAC –   Międzyrzecz, Pierwszych Męczenników Polski (31.07.2019 r.)
ks. Bogumił Nowosiadły MSF –   Gorzów Wlkp., Najświętszego Zbawiciela (30.06.2019 r.)
ks. Krzysztof Osowski –   Zielona Góra, św. Józefa Oblubieńca
ks. Mariusz Piekoszewski –   Lipki Wielkie
ks. Jędrzej Polak –   Żagań, Nawiedzenia NMP
ks. Hubert Relich –   Kłodawa
ks. Tomasz Sałatka –   Szprotawa, Wniebowzięcia NMP (01.08.2019 r.)
ks. Piotr Skrocki –   Łęknica
ks. Eugeniusz Walentynowicz CM – Słubice (01.07.2019 r.)
ks. Rafał Witkowski –   Sulechów, Podwyższenia Krzyża Świętego
ks. Adam Wójcicki CRL –   Drezdenko, Przemienienia Pańskiego (01.07.2019 r.)

 

NEOPREZBITERZY

ks. Rafał Lisicki –   Nowa Sól, Wniebowzięcia NMP
ks. Wojciech Przyborowski –   Żary, Miłosierdzia Bożego
ks. Sebastian Pytlik –   Kożuchów

 

ROZPOCZĘLI POSŁUGĘ W DIECEZJI

o. Jan Główczyk CSsR –   Głogów, św. Klemensa (11.06.2019 r.)
o. Ryszard Gumkowski OFMCap –   Gorzów Wlkp., św. Antoniego Padewskiego i św. Stanisław Kostki (28.06.2019 r.)
ks. Maciej Guziejko CRL – Drezdenko, Przemienienia Pańskiego (01.07.2019 r.)
o. Ireneusz Homoncik CSsR –   Głogów, św. Klemensa (11.06.2019 r.)
o. Ryszard Paweł Kozłowski OFM – Wschowa, św. Jóżefa Oblubieńca NMP (01.07.2019 r.)
o. Jerzy Krupa CSsR –   Głogów, św. Klemensa (11.06.2019 r.)
o. Zbigniew Majewski CSsR –   Głogów, św. Klemensa (05.07.2019 r.)
o. Ambroży Jarosław Okroy OFM –   Wschowa, św. Józefa Oblubieńca NMP (01.09.2019 r.)
o. Piotr Osowski OMI –   Gorzów Wlkp., św. Józefa (01.07.2019 r.)
o. Cezary Prussak OMI –   Gorzów Wlkp., św. Józefa (01.07.2019 r.)

 

ZAKOŃCZYLI POSŁUGĘ W DIECEZJI

o. Walenty Franciszek Łaga OFM –   Wschowa, św. Józefa Oblubieńca NMP (01.09.2019 r.)
o. Andrzej Kiełbasa CSsR –   Głogów, św. Klemensa (01.07.2019 r.)
o. Stanisław Kiełbasa CSsR –   Głogów, św. Klemensa (01.07.2019 r.)
o. Rafał Krystyanc OMI –   Gorzów Wlkp., św. Józefa (29.06.2019 r.)
o. Michał Wielgus CSsR –   Głogów, św. Klemensa (01.07.2019 r.)
o. Antoni Zabawski CSsR –   Głogów, św. Klemensa (01.07.2019 r.)

Foto: K. Król / Gość Zielonogórsko-Gorzowski

Sprawdź także

Zmarł ks. Stanisław Horodecki

W poniedziałek 15 lipca 2019 r. w Szprotawie, w wieku 83 lat, zakończył swoją ziemską …