poniedziałek , 22 kwietnia 2024

79. Tydzień Miłosierdzia

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, przypadającą w tym roku 16 kwietnia, rozpoczyna się 79. Tydzień Miłosierdzia. Jest to jednocześnie święto patronalne Caritas.

Z tej okazji Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej zaprasza do wspólnych obchodów Dnia Dobra. Rozpoczną się one od mszy św. w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonej Górze o godz. 11.00. Następnie na placu przed kościołem odbędzie się festyn rodzinny. W programie pokazy taneczne, występy muzyczne, warsztaty rękodzieła i inne atrakcje dla dla starszych i młodszych. Podczas spotkania odbędzie się wręczenie nagród dla zwycięzców konkursu na kartkę wielkanocną. Na zakończenie o godz. 15.00 wspólna modlitwa – Koronka do Bożego Miłosierdzia.

XII pielgrzymka motocyklistów do Rokitna

Już po raz dwunasty miłośnicy jednośladów z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej symbolicznie rozpoczynają sezon motocyklowy od spotkania …