poniedziałek , 17 maja 2021

GŁOGÓW pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa

ks. mgr Zbigniew ZDANOWICZ (1.08.2020) - proboszcz

ks. kan. mgr Wojciech JUREK (1.09.2020) - rezydent

Liczba wiernych: 1280

Erygowana: 1958 r.

Odpust: Uroczystość Najśw. Serca Pana Jzusa

Historia

Parafia w Krzepowie jako samodzielna placówka duszpasterska powstała z podziału parafii pw. św. Mikołaja w Głogowie w 1958 r. Ks. Marian Cieślik był pierwszym proboszczem. Parafia należała początkowo do wrocławskiej administracji kościelnej, od 1972 r. do diecezji gorzowskiej. Do ważnych wydarzeń parafialnych należały peregrynacje obrazu MB Częstochowskiej w 1963 i 1992 r. W 1984 r. miejscowość Krzepów została włączona w granice administracyjne Głogowa.

Kościoły (Msze św. w niedzielę)

GŁOGÓW – pw. Najśw. Serca Pana Jezusa (8.00, 11.00, 18.00)

Bud. w 1910 r., neogotyk, poświęcony 7 stycznia 1991 r. przez bp. Józefa Michalika. Prezbiterium: neogotycki ołtarz główny przeniesiony z kaplicy szpitalnej w Głogowie.

SZCZYGLICE– kaplica pw. Narodzenia NMP (9.30)

Bud. 1920 r., neogotyk, pośw. 1950 r.

Terytorium parafii

Głogów (ul. Akacjowa, ul. Cyprysowa, ul. Dolna, ul. Karmelkowa, ul. Klonowa, ul. Kolejowa, ul. Kościelna, ul. Kresowa, ul. Krótka, ul. Kresowa, ul. Osadników, ul. Rudnowska, ul. Słodka, ul. Wspólna), Borek Głogowski, Bytnik, Szczyglice, Zabornia

Poprzedni proboszczowie

ks. Marian Cieślik – 12.08.1958 r.

ks. Józef Drozd – 14.02.1989 r.

ks. Jan Kraczoń – 27.08.1991 r.

ks. Ryszard Klimek – 22.08.2001 r.

ks. Tomasz Filiczkowski – 15.02.2016 r.

Powołania w parafii

ks. Jakub Świątek

Wizytacje kanoniczne

1974 r. (bp Wilhelm Pluta), 1994 r. (bp Paweł Socha), 1999 r. (bp Paweł Socha), 2005 r. (bp Adam Dyczkowski), 2010 r. (bp Stefan Regmunt), 2017 r. (bp Tadeusz Lityński)