GŁOGÓW pw. św. Klemensa

o. Łukasz WÓJCIK CSsR (7.08.2016) - proboszcz

o. Wiesław BRODA CSsR (1.07.2017) - wikariusz

o. Jan STELIGA CSsR – jur.

o. Gerard ZIELIŃSKI CSsR (30.06.2011) – jur.

o. Stanisław DEMSKI CSsR (11.06.2015) – jur.

o. Ignacy PROSZEK CSsR (11.06.2015) – jur.

o. Jan GŁÓWCZYK CSsR (11.05.2019) - jur.

o. Ireneusz HOMONCIK CSsR (11.06.2019) - jur.

o. Jerzy KRUPA CSsR (11.06.2019) - jur.

o. Zbigniew MAJEWSKI CSsR (5.07.2019) - jur.

o. Aleksander ĆWIK (CSsR (1.07.2021) - jur.

Liczba wiernych: 9036

Erygowana: 15 października 1958 r.

Odpust: 15 marca

Historia

Na mocy dekretu bp. Bolesława Kominka z dnia 15 października 1958 r. utworzono parafię pw. św. Klemensa. Wydzielono ją z głogowskiej parafii pw. św. Mikołaja. Pierwszym proboszczem nowo utworzonej parafii był o. Stanisław Zdunek. W 1972 r. wskutek zmiany granic diecezji Głogów przyłączono do diecezji gorzowskiej. W 1986 r. rozpoczęto budowę nowego klasztoru.

Kościoły (Msze św. w niedzielę)

GŁOGÓW – pw. św. Klemensa (6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 14.00 - dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych, 16.00 - od IX do VI, 18.00, 20.00 - od VII do VIII)

Bud. w latach 1926-28 przez niemieckich redemptorystów. Konsekrowany w 1928 r. przez kard. Bertrama. Podczas ostatniej wojny kościół i klasztor zostały zniszczone. Odbudowane w 1947 r. w stylu niderlandzkim. W latach  1969-73 dokonano gruntownej przebudowy wnętrza kościoła oraz ołtarzy. Prezbiterium: ściany pokryte stiukiem. W centrum metalowy krzyż z drewnianym korpusem Chrystusa Ukrzyżowanego.

SŁONE – Eucharystia sprawowana w sali Domu Ludowego (10.00)

GŁOGÓW – kaplica zakonna oo. redemptorystów

Zgromadzenia zakonne

Zgromadzenie Najświętszego Odkupiciela – redemptoryści

Terytorium parafii

Biechów, Głogów (ul Armii Krajowej nry nieparzyste od 15, ul. Asnyka, ul. Chopina nry parzyste 54-84 i nry nieparzyste 31-75, ul. Działkowa, ul. Elektryczna, ul. Głowackiego, ul. Gomółki nry parzyste 2-24, ul. Jedności Robotniczej nry 6, 6a, 8, 8a, 11-15, ul. Kochanowskiego, ul. Krochmalna, ul. Lompy, ul. Matejki, ul. Mickiewicza, ul. Morcinka nry parzyste 12-18 i nieparzyste 51-87, ul. Przemysłowa, ul. Reja, ul. Sikorskiego nry parzyste od 6 i nieparzyste od 11), ul. Skłodowskiej, ul. Słowackiego, ul. Spółdzielcza, ul. Topolowa, ul. Tysiąclecia, ul. Wąska, ul. Wojska Polskiego, ul. Wolności nry parzyste 30-74 i nieparzyste 19-83, ul. Żeromskiego), Słone

Poprzedni proboszczowie

o. Stanisław Zdunek CSSR – 12.08.1958 r.

o. Kazimierz Lukas CSSR – 15.09.1959 r.

o. Tadeusz Ozga CSSR – 6.04.1965 r.

o. Julian Polak CSSR – 5.09.1967 r.

o. Zygmunt Sołek CSSR – 19.08.1972 r.

o. Edward Ryba CSSR – 2.10.1984 r.

o. Władysław Polak CSSR – 28.02.1985 r.

o. Ireneusz Homoncik CSSR – 18.06.1990 r.

o. Stanisław Nowak CSSR – 26.06.1996 r.

o. Jan Ćwikowski CSSR – 29.06.1999 r.

o. Eugeniusz Leśniak CSSR – 28.06.2002 r.

o. Ludwik Obal CSSR – 20.06.2008 r.

Powołania w parafii

ks. Ryszard Grabarski, o. Zbigniew Matuszczak CSsR, o. Jan Przewoźnik CSsR, s. Barbara Marciniak SJK

Wizytacje kanoniczne

1961 r. (bp Wincenty Urban), 1969 r. (bp Paweł Latusek), 1977 r. (bp Wilhelm Pluta), 1984 r. (bp Wilhelm Pluta), 1990 r. (bp Paweł Socha), 1997 r. (bp Paweł Socha), 2002 r. (bp Paweł Socha), 2007 r. (bp Adam Dyczkowski), 2013 r. (bp Stefan Regmunt)