KIJE pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa

ks. kan. Wacław ZABOROWSKI (24.08.1999) - proboszcz

Liczba wiernych: 1813

Erygowana: 13 czerwca 1980 r.

Odpust: Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa

Historia

Początki parafii datuje się na 18 grudnia 1971 r., kiedy to bp Wilhelm Pluta powołał wikariat samodzielny, utworzony przez podział parafii w Skąpem. W 1995 r. odbyły się pierwsze w historii parafii święcenia kapłańskie.

Kościoły (Msze św. w niedzielę)

KIJE – pw. Najśw. Serca Pana Jezusa (17.00 lub 18.00 - sobota, 8.00, 13.00)

Późny gotyk, bud. I poł. XIX w., pośw. 1 października 1945 r. Prezbiterium: w ołtarzu obraz "Ecce Homo".

KĘPSKO – pw. Niepokalanego Serca NMP (11.00)

Barok, bud. XVIII w., pośw. 4 lipca 1959 r.

PAŁCK – pw. Zwiastowania NMP (9.30)

Barok, bud. w latach 1732-1735, pośw. 20 kwietnia 1947 r., przebud. w 1988-90 r. przez ks. A. Ignatowicza.

Terytorium parafii

Głogusz, Kępsko, Kije, Niekarzyn, Pałck

Poprzedni proboszczowie

ks. Stefan Dolny – 18.12.1971 r.

ks. Eugeniusz Iłczyk – 1.02.1976 r.

ks. Tadeusz Moroń – 17.07.1976 r.

ks. Edward Kosior – 1.08.1981 r.

ks. Andrzej Ignatowicz – 2.10.1985 r.

ks. Mirosław Gas – 25.08.1988 r.

Powołania w parafii

ks. Tadeusz Petrus

Wizytacje kanoniczne

1974 r. (bp Paweł Socha), 1979 r. (bp Wilhelm Pluta), 1982 r. (bp Wilhelm Pluta), 1989 r. (bp Józef Michalik), 1995 r. (bp Paweł Socha), 2002 r. (bp Edward Dajczak), 2007 r. (bp Paweł Socha), 2013 r. (bp Tadeusz Lityński), 2020 r. (bp Paweł Socha)