poniedziałek , 27 września 2021

WIECHLICE pw. Świętej Rodziny

ks. mgr Krzysztof GÓRZNY (1.08.2019) - proboszcz

Liczba wiernych: 2050

Erygowana: 15 sierpnia 1994 r.

Odpust: Niedziela Świętej Rodziny

Historia

21 sierpnia 1994 r. bp A. Dyczkowski ustanowił w Wiechlicach wikariat samodzielny odłączając od parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Szprotawie teren osiedla zwanego Wiechlice, zajmowanego w czasach PRL przez wojska radzieckie, oraz miejscowość Dziećmiarowice. 24 kwietnia 1998 r. wikariat samodzielny został przekształcony w parafię. W czerwcu tego roku terytorium parafii powiększono o wieś Wiechlice.

Kościoły (Msze św. w niedzielę)

WIECHLICE – pw. Świętej Rodziny (10.00, 11.30)

W byłym „Domu Żołnierza” Armii Radzieckiej.

Terytorium parafii

Dziećmiarowice, Wiechlice

Poprzedni proboszczowie

ks. Mieczysław Pospiech -21.08.1994 r.

ks. Ryszard Mulawa – 23.04.1998 r.

ks. Przemysław Kasprzak – 2.08.2010 r.

Wizytacje kanoniczne

1998 r. (bp Edward Dajczak), 2004 r. (bp Paweł Socha), 2009 r, (bp Paweł Socha), 2015 r. (bp Stefan Regmunt)