ZIELONA GÓRA pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

ks. kan. Krzysztof SKOKOWSKI (25.08.1993) - proboszcz

ks. mgr Dariusz KOROLIK (25.08.2022) - wikariusz

Liczba wiernych: 7000

Erygowana: 24 czerwca 1980 r.

Odpust: 27 czerwca

Historia

Jędrzychów, będący obecnie dzielnicą Zielonej Góry, w okresie po II wojnie światowej był jedną z wsi okalających miasto. Jej mieszkańcy nie posiadali własnego kościoła. Dzięki staraniom ks. Kazimierza Michalskiego oraz zaangażowaniu mieszkańców w Jędrzychowie powstała kaplica urządzona w pomieszczeniu dawnej restauracji. Nowy punkt duszpasterski został poświęcony 17 kwietnia 1949 r. W 1980 r. erygowano samodzielną parafię. W czerwcu 1999 r. na placu budowy bp Adam Dyczkowski wmurował kamień węgielny pod budowę kościoła. Od bożonarodzeniowej pasterski sprawowanej w 2008 r. życie liturgiczne parafii przeniosło się do nowej świątyni.

Kościoły (Msze św. w niedzielę)

ZIELONA GÓRA – pw. MB Nieustającej Pomocy (8.30, 10.30, 12.00, 18.00)

Współczesny, bud. od 1999 r.

Terytorium parafii

Zielona Góra (ul. Agatowa, ul. Ametystowa, ul. Arctowskiego, ul. Azaliowa, ul. Boczna, ul. Bolka i Lolka, ul. Bratkowa, ul. Brylantowa, ul. Budowlana, ul. Bursztynowa, ul. Calineczki, ul. Chabrowa, ul. Czekanowskiego, ul. Czerskiego, ul. Daliowa, ul. Dekarska, ul. Diamentowa, ul. Domeyki, ul. Dożynkowa, ul. Ekologiczna, ul. Fiołkowa, ul. Funka, ul. Goździkowa, ul. Groszkowskiego, ul. Heweliusza, ul. Infelda, ul. Irysowa, ul. Jagodowa, ul. Jałowcowa, ul. Jaśminowa, ul. Jarzębinowa, ul. Jasia i Małgosi, ul. Jęczmienna, ul. Jędrzychowska, ul. Łukasiewicza, ul. Kaczeńcowa, ul. Kalinowa, ul. Kasztanowa, ul. Kąpielowa, ul. Kiełpińska, ul. Kocha, ul. Kolberga, ul. Konopna, ul. Konwaliowa, ul. Kopciuszka, ul. Koralowa, ul. Kożuchowska nry nieparzyste od 35 i nry parzyste od 44, ul. Krasnoludków, ul. Krokusowa, ul. Królewny Śnieżki, ul. Krzywa, ul. Kubusia Puchatka, ul. Kwiatowa, ul. Lawendowa, ul. Leszczynowa, ul. Liliowa, ul. Makowa, ul. Mieczykowa, ul. Misia Uszatka, ul. Mokra, ul. Nagietkowa, ul. Narutowicza, ul. Nobla, ul. Nowojędrzychowska, ul. Olszewskiego, Os. Robotnicze, Os. Wygoda, ul. Parkowa, ul. Plater, ul. Perłowa, ul. Pinokia, ul. Piotrusia Pana, ul. Plonowa, ul. Podwójna, ul. Przyrodnicza, ul. Pszenna, ul. Rezedowa, ul. Rolnicza, ul. Rubinowa, ul. Rumiankowa, ul. Rzepakowa, ul. Sasankowa, ul. Sierpińskiego, ul. Siewna, ul. Słonecznikowa, ul. Słowicza, ul. Stokrotkowa, ul. Stolarska, ul. Storczykowa, ul. Strzeleckiego, ul. Szafirowa, ul. Szmaragdowa, ul. Śniadeckiego, ul. Tulipanowa, ul. Turkusowa, ul. Urocza, ul. Urodzajna, ul. Warzywna, ul. Wierzbowa, ul. Winna, ul. Wronia, ul. Wróblewskiego, ul. Zawiszy Czarnego, ul. Zbożowa, ul. Zielna, ul. Złotej Rybki, ul. Żytnia)

Poprzedni proboszczowie

ks. Leszek Gościmiński – 1961 r.

o. Alojzy Graczyk SVD – 29.01.1974 r.

ks. Leon Andrys – 5.08.1989 r.

Powołania w parafii

ks. Mariusz Jagielski

Wizytacje kanoniczne

1994 r. (bp Edward Dajczak), 2001 r. (bp Adam Dyczkowski), 2006 r. (bp Paweł Socha), 2011 r. (bp Stefan Regmunt), 2017 r. (bp Paweł Socha)