poniedziałek , 13 stycznia 2025

Odpust różańcowy w Rokitnie

W sobotę 5 października br. sanktuarium w Rokitnie zaprasza na odpust z okazji święta Matki Bożej Różańcowej połączony z diecezjalną pielgrzymką grup Żywego Różańca oraz Apostolstwa Margaretka.
Program tegorocznych obchodów odpustowych przebiegających pod hasłem „Zróbcie wszystko, cokolwiek Mój Syn wam powie”:
  • 10.00 – Powitanie pielgrzymów i różaniec na dróżkach rokitniańskich oraz procesja ze sztandarami (prowadzą: Róże Żywego Różańca z Nowogrodu Bobrzańskiego; oprawa muzyczna: Przemek Szczotko)
  • 10.45 – Konferencja „Wolny Człowiek” (red. Rafał Porzeziński – publicysta „Niedzieli”, prezes Stowarzyszenia Ocaleni, twórca programu „Ocaleni”, trener terapii uzależnień)
  • 12.00 – Msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Siemieniewskiego (Legnica)
    Po mszy św. przewidziano posiłek dla pielgrzymów, a o godz. 14.30 w bazylice – spotkanie dla odpowiedzialnych za grupy różańcowe w parafiach.
Żywy Różaniec to wspólnota modlitewna, której członkowie w duchu odpowiedzialności za Kościół i świat podejmują systematyczną modlitwę różańcową, zwłaszcza w intencjach wskazywanych każdego miesiąca przez Ojca Świętego. Stowarzyszenie Żywego Różańca zrodziło się z inicjatywy Pauliny Jaricot w Lyonie w 1826 r. Szybko zyskało aprobatę Kościoła i rozwinęło się w wielu krajach. Członkowie stowarzyszenia zobowiązują się do codziennego odmawiania jednej tzw. „dziesiątki” różańca.
Apostolat Margaretka zrzesza osoby modlące się za kapłanów. Powstał w Kanadzie w 1981 roku. Jego podstawową komórkę stanowi tzw. margaretka – grupa modląca się w intencji konkretnego księdza. Tworzy ją siedem osób – podobnie jak siedem płatków składa się na kwiat margaretki – które zobowiązały się do modlitwy za wybranego księdza, każda w jednym dniu tygodnia.

Sprawdź także

XXXIX rocznica śmierci sługi Bożego bp. Wilhelma Pluty

22 stycznia przypada kolejna rocznica śmierci sługi Bożego bp. Wilhelma Pluty. W niedzielę 19 stycznia …

Skip to content