poniedziałek , 20 września 2021

Zaproszenie do udziału w diecezjalnych obchodach Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W DIECEZJALNYCH OBCHODACH
NADZWYCZAJNEGO JUBILEUSZU MIŁOSIERDZIA

W trwającym Roku Jubileuszowym zostaliśmy wezwani przez papieża Franciszka, aby zgłębiać tajemnicę Bożego Miłosierdzia. Wyrażam wdzięczność wszystkim kapłanom, osobom konsekrowanym i wiernym świeckim, którzy włączają się w czynne przeżywanie Roku Świętego. Dziękuję za pielgrzymowanie do Bram Miłosierdzia otwartych w kościołach naszej diecezji, za odprawione rekolekcje, za sprawowanie sakramentu pokuty i pojednania, pełnienie uczynków miłosierdzia i podejmowanie choćby najmniejszych postanowień, które kształtują charakter i pozwalają owocnie przeżyć Wielki Post. Dziękuję wszystkim, a zwłaszcza moim młodym przyjaciołom, za pobożne trwanie przy znakach Światowych Dni Młodzieży podczas ich peregrynacji w naszej diecezji, a także za podjęte przygotowania do uczestnictwa tegorocznych Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Dziękuję także za włączenie się w inicjatywę „24 godziny dla Pana”, przez którą doświadczyliśmy jedności z Ojcem Świętym i całym Kościołem powszechnym.

Dziś rozpoczynamy Wielki Tydzień. Życzę zatem wszystkim owocnego przeżycia Triduum Paschalnego. Kontemplujmy razem w tym czasie sakramenty kapłaństwa i Eucharystii, wejdźmy w zadumę nad męką i śmiercią Chrystusa, a wreszcie z całego serca wyśpiewajmy radosne „Alleluja”. Na zakończenie zaś Oktawy Wielkanocy, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 3 kwietnia br. pragnę zaprosić wszystkich kapłanów, osoby konsekrowane i wiernych świeckich do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie do udziału w diecezjalnych obchodach Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Uroczystość rozpocznie się o godz. 11.50 symboliczną pielgrzymką od figury Chrystusa Króla Wszechświata do Drzwi Świętych w sanktuarium, gdzie sprawować będziemy Eucharystię. Do wspólnej liturgii w dniu ich święta zapraszam szczególnie wszystkich pracowników, wolontariuszy i sympatyków „Caritas”, a także rodziców, rodzeństwo i przyjaciół tegorocznych maturzystów z naszej diecezji, którzy tradycyjnie tego dnia pielgrzymować będą na Jasną Górę.

Na czas świętowania Paschy Chrystusa udzielam wszystkim pasterskiego błogosławieństwa.

+Tadeusz Lityński
Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

Zielona Góra, 14 marca 2016 r.
Znak B2-5/16

_______________

Plik do pobrania: Zaproszenie Bp Diecezjalnego na Jubileusz Miłosierdzia

Komunikat dotyczący uroczystości koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszenia we Wschowie