Biskup spotkał się z nowymi klerykami

W Wyższym Seminarium Duchownym w Gorzowie Wlkp. powoli dobiega końca obóz integracyjno-przygotowawczy dla kleryków przyjętych na pierwszy rok. 18 września spotkał się z nimi bp Tadeusz Lityński

GALERIA ZDJĘĆ – TUTAJ

Dziś nowych kleryków odwiedził bp Tadeusz Lityński. – Seminarium dla tych młodych ludzi to czas formacji duchowej, formacji eklezjalnej, to również czas umocnienia w powołaniu – zaznaczył bp Lityński.

– Oczywiście przed nimi też pogłębione studium wiedzy, ale też czas wspólnego mieszkania tutaj i szukania odpowiedzi na pytanie: „Czego Pan Bóg ode mnie chce? Jakie wyznacza mi zadania?” – dodał.

Obóz rozpoczął się 6 września i potrwa do najbliższego czwartku. O założeniach tego czasu mówi prefekt seminarium – ks. Wojciech Oleśków:

Pierwszy rok rozpocznie pięciu kleryków, po jednym z Dobiegniewa, Krzeszyc i Szprotawy oraz dwóch z Zielonej Góry (parafia pw. Najświętszego Zbawiciela oraz parafii pw. św. Alberta Chmielowskiego). W zeszłym roku na pierwszy rok zgłosiły się dwie osoby.

Warto dodać, że do drugiego roku dołączy kleryk pochodzący z Niegosławia, który swoją formację do kapłaństwa zdecydował się kontynuować ją w naszym seminarium.

Sprawdź także

Zmiany personalne w diecezji

Duchowni, którzy w okresie wakacyjnym zmieniają placówkę duszpasterską, we wtorek 28 maja br. odebrali dekrety …

Skip to content