Opis obrazka

Komunikaty i zapowiedzi

czerwiec, 2026

  • 25 czerwca

    Kilkaset osób na dniach otwartych drzwi u kapucynów w Nowej Soli

    „Od świętego Jana do świętego Antoniego” – to hasło nietypowego wydarzenia, które odbyło się 24 czerwca u nowosolskich kapucynów. Budynek w którym mieści się dziś dom zakonny, pierwotnie był szpitalem prowadzonym przez zakon joannitów.

  • 23 czerwca

    Klenica: 43. Piesza Pielgrzymka Duszpasterstwa Rolników

    Duszpasterstwo rolników diecezji zielonogórsko-gorzowskiej już po raz 43. organizuje pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. To jedyna piesza pielgrzymka organizowana przez duszpasterstwo rolników. W tym roku towarzyszyć będzie jej hasło: „Misjonarze-pielgrzymi”.

  • 22 czerwca

    Z duszpasterstwem rolników na Jasną Górę

    Duszpasterstwo rolników Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej już po raz 43. organizuje pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Chociaż pielgrzymka tradycyjnie wyrusza z Klenicy, to jednak dzień wcześniej, 1 lipca, pątnicy przejdą z Otynia do Klenicy, by stamtąd podjąć w kolejnym dniu wędrówkę do Częstochowy. Wyjście z Klenicy po mszy św. o godz. 7.00. …

  • 22 czerwca

    Diecezjalne Forum Inicjatyw Duszpasterskich Kobiet

    Pierwsze Diecezjalne Forum Inicjatyw Duszpasterskich Kobiet odbędzie się w sobotę 27 czerwca br. w godz. 10.00-13.00 w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie. Będzie to spotkanie liderek i przedstawicielek środowisk kobiecego duszpasterstwa. W wydarzeniu weźmie udział bp Adrian Put. W programie m. in. wspólna modlitwa, prezentacja poszczególnych inicjatyw, i debata.

  • 22 czerwca

    Pierwszy Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej w Grodowcu

    Blisko 150 osób z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej i archidiecezji poznańskiej wystąpiło na I. Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej w sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu. Razem z wykonawcami i uczestnikami śpiewem modlił się bp Tadeusz Lityński.

  • 22 czerwca

    W Gorzowie Wlkp. świadectwo na Marszu dla Życia dały całe rodziny

    „Twórzmy lepszą przyszłość naszych dzieci” – to hasło szóstego Marszu dla Życia i Rodziny, który w niedzielę 21 czerwca przeszedł ulicami Gorzowa Wlkp. Świadectwo na głównych ulicach miasta dały całe rodziny z którymi w tym roku wędrował św. Maksymilian Maria Kolbe w znaku relikwii.

  • 20 czerwca

    Pierwsze spotkanie sekretarzy Dekanalnych Rad Duszpasterskich

    W Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie 20 czerwca odbyło się pierwsze spotkanie sekretarzy Dekanalnych Rad Duszpasterskich. Przewodniczył mu bp pomocniczy Adrian Put. Rady coraz bardziej wspierają działania duszpasterskie w dekanatach.

  • 20 czerwca

    Bp Nykiel: Maryja uczy sztuki słuchania Boga i słuchania człowieka

    „Maryja uczy tutaj zarówno biskupów, kapłanów, jak nas wszystkich ludzi wierzących tej najtrudniejszej życiowej sztuki: sztuki słuchania Boga i słuchania człowieka, aż do końca” – podkreślił bp Krzysztof Nykiel, regens Penitencjarii Apostolskiej, który 20 czerwca przewodniczył uroczystościom ku czci Matki Bożej z Rokitna.

  • 19 czerwca

    Jubileusz 650-lecia kościoła w Jakubowie

    „Kościół Jezusa to Kościół w drodze, a nie zamknięty w twierdzy. (…) Doskonale to rozumiał św. Jakub, który nie był ani strategiem, ani menedżerem, czy urzędnikiem. Był pielgrzymem, był świadkiem, był człowiekiem „drogi” czyli człowiekiem Jezusa!” – mówił bp Krzysztof Nykiel – regens Penitencjarii Apostolskiej podczas uroczystości 650. lecia Kościoła …

  • 18 czerwca

    Pielgrzymka osób chorych i z niepełnosprawnością do Rokitna

    „Uzdrowieni miłością – posłani by kochać” – to hasło 39. pielgrzymki osób chorych i z niepełnosprawnością, która odbyła się 18 czerwca w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Razem z uczestnikami modlił się bp pomocniczy Adrian Put.