poniedziałek , 24 czerwca 2024

Dzień modlitwy i solidarności z Osobami Skrzywdzonymi wykorzystaniem seksualnym

Już od kilku lat pierwszy piątek Wielkiego Postu, w tym roku przypadający 16 lutego, Kościół w Polsce przeżywa w duchowej bliskości z osobami, które doświadczyły przemocy seksualnej. O tego roku inicjatywa ta będzie obchodzona będzie pod nową nazwą jako Dzień modlitwy i solidarności z Osobami Skrzywdzonymi wykorzystaniem seksualnym. Centralne nabożeństwo pokutne w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej zostanie odprawione tego dnia w Sanktuarium Matki Bożej Rokitniańskiej w Rokitnie z udziałem alumnów seminarium duchownego. Rozpocznie się ono o godz. 17.30 od Drogi Krzyżowej, a po jej zakończeniu, o godz. 18.00, będzie sprawowana msza św. pod przewodnictwem ks. kan. Tadeusza Kuźmickiego. Homilię wygłosi ks. kan. Dariusz Mazurkiewicz.
Strona internetowa inicjatywy: Dzień Modlitwy i Solidarności 2024

41. piesza pielgrzymka rolników na Jasną Górę

W dniach 2-12 lipca odbędzie się 41. piesza pielgrzymka duszpasterstwa rolników na Jasną Górę. Chociaż …