Życzenia dla pielęgniarek i położnych

Dziś Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych. Czego życzy im diecezjalny duszpasterz chorych i służby zdrowia – ks. Tomasz Duszczak?

„Postać pielęgniarki, ale także położnej ma znaczenie fundamentalne” – Papież Franciszek

Szanowne Panie Pielęgniarki i Położne,
Szanowni Panowie Pielęgniarze.

W Międzynarodowym Dniu Pielęgniarek i Położnych, pragnę wyrazić szczególne wyrazy uznania za Państwa wyjątkową, codzienną służbę w bliskości z chorymi. Ta bliskość, wyrażana także w uśmiechu, rozmowie, życzliwości szczególnie wpływa na proces leczenia pacjenta. Papież Franciszek zauważył, że „waszym profesjonalizmem kieruje odpowiedzialność moralna, która nie sprowadza się do wiedzy naukowo-technicznej, ale jest stale oświecana przez ludzką i humanizującą relację z chorymi”.

Trudnym, a nawet niemożliwym jest wyobrażenie służby zdrowia bez Państwa obecności. Dziękując za obecność w szpitalach, hospicjach, domach opieki czy przychodniach, życzę sił i wytrwałości oraz poprawy warunków pracy, by czynić ją z pełną godnością.

ks. Tomasz Duszczak
Diecezjalny Duszpasterz Chorych i Służby Zdrowia

(Zdjęcie: Krzysztof Król /Gość Niedzielny)

Biskup wręczył statuetki „Człowiek człowiekowi”