poniedziałek , 22 kwietnia 2024

Pielgrzymka Pracowników Służby Zdrowia na Jasną Górę

96. Ogólnopolska Pielgrzymka Pracowników Służby Zdrowia na Jasną Górę odbędzie się od 23 do 24 maja na Jasnej Górze. Nie zabraknie przedstawicieli naszej diecezji na czele z bp. Tadeuszem Lityńskim.

Tematem przewodnim jest hasło roku liturgicznego: „Wielka tajemnica wiary” oraz słowa Stefana kardynała Wyszyńskiego: „Miłość świadczona innym jest największym dobrodziejstwem dla nas samych, którzy zdobywamy się na okazywanie miłości”.

– Tegoroczne pielgrzymowanie w erze koronawirusa do Maryi Królowej Polski przybiera szczególnego znaczenia. Pomimo ograniczonej obecności fizycznej medyków, pragniemy na Jasnej Górze w obecności wyznaczonych delegatów z Polski, a także we wszystkich placówkach szpitalnych, hospicyjnych pod przewodnictwem kapelanów, wyrazić wdzięczność za dar heroicznej służby wszystkich pracowników służby zdrowia oraz prosić o odwagę, moc i siłę do codziennego pochylania się nad człowiekiem w cierpieniu – podkreśla ks. Tomasz Duszczak, diecezjalny duszpasterz chorych i służby zdrowia.

96. Pielgrzymkę rozpocznie sobotni Apel Jasnogórski, zaś w niedzielę o godz. 11.00 w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Msza św. pod przewodnictwem bp Tadeusza Lityńskiego w intencji polskiej służby zdrowia. Zachęcamy do łączności duchowej poprzez transmisje telewizyjne.

Za przygotowanie 96. oraz przyszłorocznej 97. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Służby Zdrowia na Jasną Górę odpowiedzialna jest Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska.

(Materiał ze strony Gościa Niedzielnego – oddział zielonogórsko-gorzowski: ZGG.GOSC.PL)

XII pielgrzymka motocyklistów do Rokitna

Już po raz dwunasty miłośnicy jednośladów z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej symbolicznie rozpoczynają sezon motocyklowy od spotkania …