poniedziałek , 13 maja 2024

Kampania „DDA – wyjście z mroku dzieciństwa”

Bp Tadeusz Lityński udzielił honorowego patronatu lokalnej kampanii „DDA – wyjście z mroku dzieciństwa” organizowanej przez Biuro Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zielonej Górze w ramach „Zielonogórskich Dialogów Profilaktycznych”.

Kampania trwa w dniach od 19 kwietnia do 31 maja br. Ma charakter profilaktyczno-edukacyjny. Jej celem jest zwiększenie wiedzy oraz świadomości społecznej wśród mieszkańców Zielonej Góry na temat Syndromu Dorosłego Dziecka Alkoholika oraz dostarczenie informacji jaką pomoc i gdzie mogą uzyskać osoby będące DDA.

W ramach kampanii Biuro Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom przygotowało: wystawę edukacyjno-informacyjną, która będzie zlokalizowana na zielonogórskim deptaku w okolicach pomnika Bachusa, spot radiowy emitowany trzy razy dziennie w Radiu Index, poradnik wideo pt. „Rola dziecka w rodzinie alkoholowej”, ekspozycję plakatów w wiatach przystankowych i autobusach MZK oraz na billboardach wielkoformatowych, akcję informacyjną w parafiach zielonogórskich, informacje na stronach internetowych.

Kampania otrzymała również honorowy patronat Prezydenta Miasta Zielona Góra oraz Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Patronat medialny objęło Radio Index.

Święcenia diakonów

W najbliższą sobotę 18 maja  podczas mszy św. odprawianej o godz. 11.00 w kościele konkatedralnym pw. św. …