poniedziałek , 29 kwietnia 2024

IV Diecezjalne Spotkanie Kobiet

W sobotę 19 listopada br. w parafii pw. św. Wawrzyńca w Babimoście odbędzie się IV Diecezjalne Spotkanie Kobiet. Gościem wydarzenia przebiegającego pod hasłem Języki miłości. Perły codzienności będzie s. Monika Jagiełło SAC.
Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.45 od mszy św. pod przewodnictwem bp. Adriana Puta sprawowanej w kościele parafialnym w Babimoście. Następnie uczestniczki przeniosą się do Gminnego Ośrodka Kultury w Babimoście, gdzie zaplanowano dwa bloki konferencyjne. Zakończenie przewidziane jest na godz. 17.00.
S. Monika Jagiełło jest zakonnicą ze zgromadzenia sióstr pallotynek, trenerem, pracownikiem Instytutu Pallottiego.
Diecezjalne Spotkania Kobiet zostały zainaugurowane w 2018 roku. Odbywają się w Babimoście. Tamtejszy kościół parafialny został w ubiegłym roku ustanowiony diecezjalnym sanktuarium Matki Bożej Gospodyni Babimojskiej.

Konkurs fotograficzny o diecezji lubuskiej

Z okazji jubileuszu 900-lecia biskupstwa lubuskiego komitet organizacyjny obchodów ogłasza konkurs fotograficzny adresowany do fotografów …