poniedziałek , 29 kwietnia 2024

W sobotę 16 września br. odbędzie się V Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu. Hasłem tegorocznej pielgrzymki będą słowa „Żołnierz Chrystusa zło dobrem zwycięża”.

Podobnie jak w latach ubiegłych uczestnicy pielgrzymki zgromadzą się najpierw przy kościele we wsi Święty Wojciech, gdzie o godzinie 9.30 odprawią jutrznię i wysłuchają konferencji ks. Stanisława Flisa SAC oraz odnowią przyrzeczenia chrzcielne. O godz. 10.15 wyruszą w procesji z relikwiami Męczenników Międzyrzeckich do kościoła pod ich wezwaniem. Tam, o godzinie 11.00 rozpocznie się panel, na który złoży się konferencja kapelana wojskowego, ks. Jerzego Sucheckiego SAC, oraz świadectwa uczestników pielgrzymki. O godz. 12.00 żołnierze 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej zaprezentują musztrę paradną. O godz. 13.00 bp Adam Dyczkowski odprawi mszę św. dla uczestników pielgrzymki.

Po mszy św. będzie można posilić się wojskową grochówką oraz obejrzeć pokaz sprzętu służb mundurowych: wojska, policji, straży więziennej i straży pożarnej.

Pielgrzymkę Mężczyzn organizuje Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej w Zielonej Górze we współpracy z Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu.
ks. Andrzej Sapieha
Rzecznik Prasowy Kurii

Zmarł ks. kan. Zbigniew Nidecki

W piątek 26 kwietnia 2024 r. w szpitalu w Koszalinie, w 72. roku życia i …