Księża naszej diecezji przekazali 176 tys. zł na pomoc dla szpitali

Księża diecezji zielonogórsko-gorzowskiej zebrali 176 tys. zł. Pieniądze zostaną przekazane na pomoc szpitalom w naszej diecezji.

Poinformował o tym bp Tadeusz Lityński podczas Mszy św. w Paradyżu.

Kwota została zebrana w ramach jałmużny wielkopostnej. – Chcę podziękować kapłanom za ten ostatni dar. Chcę to zrobić publicznie – powiedział bp Lityński podczas homilii transmitowanej z Wyższego Seminarium Duchownym w Paradyżu.

– Ta oddolna inicjatywa, w ciągu krótkiego czasu i w tych niełatwych warunkach, przyniosła owoc w postaci ofiary 176 tys. zł, które zostaną przekazane, aby wesprzeć szpitale i służbę medyczną naszej diecezji. Drodzy bracia, chcę wam za to bardzo serdecznie podziękować – dodał.

Z zebranych pieniędzy Caritas diecezjalna kupi środki ochronne, dezynfekujące oraz najbardziej potrzebny do leczenia sprzęt, o jaki proszą dyrektorzy szpitali.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Zmarł ks. kan. Zbigniew Nidecki

W piątek 26 kwietnia 2024 r. w szpitalu w Koszalinie, w 72. roku życia i …