Adwentowe Wieczory Młodych

Adwentowe Wieczory Młodych odbyły się 9 grudnia w sanktuarium MB Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie i MB Jutrzenki Nadziei w Grodowcu.

Msza św., katecheza, adoracja i Apel Jasnogórski – to najważniejsze punkty programu czuwania, które w tym roku odbyło się pod hasłem: „Oto Ja”. Spotkanie było zarazem inauguracją w naszej diecezji Roku św. Stanisława Kostki.

W Grodowcu będzie ks. Jakub Klimontowski, asystent diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży diecezji świdnickiej, natomiast w Rokitnie – ks. Emil Parafiniuk, dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM z diecezji warszawsko-praskiej.

– Chcemy przede wszystkim pomodlić się. Adwent to czas duchowego przygotowania do świąt i Kościół zachęca nas, abyśmy czuwali – przypomina ks. Łukasz Malec, diecezjalny duszpasterz dzieci i młodzieży.

Na czuwanie do Rokitna przyjechała młodzież głównie z północnej części diecezji. – To szczególny moment i czas, kiedy wszyscy razem możemy się spotkać i wspólnie uwielbiać Pana Boga. Takie adwentowe zatrzymanie jest bardzo potrzebne. Tym bardziej że wszystko dookoła nie ułatwia nam przeżywać Adwentu. Wszędzie już słychać kolędy i widać ozdoby świąteczne. A przyjazd tutaj to dobry sposób, aby od tego wszystkiego się oderwać. To taki moment wyciszenia przed Bożym Narodzeniem – mówi Agata Kwaśny z Międzyrzecza.

Krzysztof Król
dziennikarz „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Komunikat w sprawie święceń diakonatu i prezbiteratu

Drodzy Diecezjanie, Siostry i Bracia, wspominając w tym roku 900-lecie powstania Diecezji Lubuskiej wracamy myślą …

Skip to content