Adwentowy Wieczór Młodych w Grodowcu

Modlitwa w sobotni adwentowy wieczór? Taki sposób spędzenia 8 grudnia wybrało ok. 700 młodych ludzi z naszej diecezji, którzy przyjechali do Grodowca.

„Młodzi z Niepokalaną” to hasło czuwania modlitewnego, które odbyło się sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei. – W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP wpatrywaliśmy się w młodą Maryję jako wzór wiary i zaufania Panu Bogu i wyśpiewaliśmy ku Jej czci Akatyst – wyjaśnia ks. Łukasz Malec, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

W programie czuwania był też oczywiście Msza św., katecheza, świadectwo i agapa. Do sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei przyjechało ok. 700 osób. – Cieszę się ze mogłem tam posługiwać z diakonią muzyczna, sama obecność młodych osób w moim wieku jest naprawdę potężnym zastrzykiem motywacji i chęci do dzielenia się tym, co otrzymałem – wyjaśnia Piotr Gwizdoń.

– Dobrze przeżyłam duchowo ten czas. Mam wielką nadzieję, że będzie więcej takich wydarzeń i bardzo dziękuję, że mogłam tam być – dodaje Karina Skorodecka.

Już trzeci raz na Adwentowy Wieczór Młodych wybrał się Mateusz Ryszawy. – Bardzo się cieszę że w naszej diecezji są organizowane spotkania młodych, gdzie można zobaczyć, że nie tylko ja jestem wierzący i zastanowić się nad swoim życiem, nad relacją z Bogiem i bliźnim oraz spotkać się z przyjaciółmi. W tym roku najbardziej podobał mi się Akatyst w którym po raz pierwszy uczestniczyłem – zauważa Mateusz.

„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Biskup wręczył statuetki „Człowiek człowiekowi”

W parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. 8 kwietnia odbyła się gala wręczenia …