Zaproszenie na diecezjalne uroczystości odpustowe i dożynkowe w Sanktuarium Maryjnym w Rokitnie

herb-biskup-tadeusz-litynski

ZAPROSZENIE NA DIECEZJALNE UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWE I DOŻYNKOWE
W SANKTUARIUM MARYJNYM W ROKITNIE

Umiłowani Diecezjanie

Za nami czas szczególnych łask dla naszej Ojczyzny, Kościoła w Polsce i dla naszej diecezji. W Roku Miłosierdzia cieszyliśmy się wizytą Ojca świętego Franciszka i Światowymi Dniami Młodzieży, których klimat czuliśmy także w naszych parafiach, przyjmujących gości, a zwłaszcza w Świebodzinie pod figurą Chrystusa Króla Wszechświata podczas Lubuskiego Uwielbienia. Wcześniej zaś w Międzyrzeczu, gdzie czcimy Pierwszych Męczenników Polski, w diecezjalnej i wojewódzkiej wspólnocie świętowaliśmy 1050-lecie Chrztu Polski. Okazją do podsumowania tych wydarzeń niech będą teraz obchody ku czci Matki Bożej Rokitniańskiej, patronki diecezji, które odbędą się 15 sierpnia br. w Rokitnie.

W tym roku na diecezjalny odpust w szczególny sposób pragnę zaprosić rodziny, zwłaszcza te wielodzietne, aby wspólnie dziękować za dar życia i rodzicielstwa, oraz udzielić rodzicom i dzieciom specjalnego błogosławieństwa. Oczywiście rokitniańskie uroczystości to także diecezjalne święto dziękczynienia za pracę rolników i jej owoce, oraz czas podsumowania 33. Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki Duszpasterstwa Rolników na Jasną Górę.

Już od godz. 9.00 w sanktuarium będzie okazja do spowiedzi św. O godz. 10.00 rozpocznie się nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Diecezjalne Duszpasterstwo Rolników. O godz. 11.15 wysłuchamy katechezy o Miłosierdziu Bożym, którą wygłosi o. Michał Legan OSPPE z Jasnej Góry, a o godz. 12.00 rozpocznie się Suma odpustowa pod przewodnictwem i z homilią biskupa pomocniczego archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej Henryka Wejmana. Po Mszy św. spotkamy się natomiast w ogrodach rokitniańskich, gdzie na najmłodszych czekać będą specjalne atrakcje.

Zapraszam zatem serdecznie do Rokitna wszystkich diecezjan i gości, oraz duszpasterzy i osoby konsekrowane.

Z Chrystusowym pozdrowieniem

+Tadeusz Lityński

Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

Diecezja zielonogórsko-gorzowska ma pięciu nowych kandydatów do diakonatu stałego