niedziela , 23 czerwca 2024

Biblista Junior i Młody Biblista

„Co zrobili uczniowie, gdy pojmano Jezusa?”, „Co to znaczy, że coś zostało objawione przez ciało i krew?” – na te i inne pytania musieli znać odpowiedź uczestnicy biblijnego konkursu.

Biblista Junior to konkurs przeznaczony dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej. Natomiast Młody Biblista jest skierowany do uczniów VII klasy szkoły podstawowej i gimnazjalistów.

Młodsi uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością Ewangelii wg św. Mateusza, a starsi – Dziejów Apostolskich. – Cieszymy się, że uczniowie czytają Pismo Święte, a to jest nasz podstawowy cel – mówi Wioletta Matunin z Katolickiego Stowarzyszenia „Ubiblijnieni.pl”, które jest organizatorem konkursu.

W konkursie Biblista Junior najlepsza była Zofia Rabiega z SP 20 w Gorzowie Wlkp. Drugie miejsce przypadło Natalii Stodolnej z SP VII w Zielonej Górze, a trzecie – Jakubowi Czaplickiemu z SP 24 w Zielonej Górze.

Pierwsze miejsce w Młodym Bibliście zajął Jan Siemaszko z SP 1 w Świebodzinie, drugie – Mateusz Pindel z SP w Dobiegniewie, a trzecie – Jakub Przytuła z SP 11 w Głogowie.

Na wszystkich etapach konkursu wzięły w nim udział prawie 3 tys. osób.

Krzysztof Król
dziennikarz „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Główny odpust w Rokitnie

W sanktuarium w Rokitnie trwają obchody święta patronalnego Matki Bożej Rokitniańskiej. Rozpoczęły się już w …

Skip to content