Boże Narodzenie w diecezji

Tradycyjne msze św. w noc Bożego Narodzenia (tzw. pasterki) zostaną odprawione we wszystkich parafiach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Ofiary złożone przez wiernych na tacę w czasie pasterek – podobnie jak w latach poprzednich – zasilą Diecezjalny Fundusz Ochrony Matki i Dziecka im. bp. Wilhelma Pluty. Fundusz wspiera matki samotnie wychowujące dzieci, rodziny wielodzietne oraz dzieła służące obronie życia, dobru małżeństw i rodzin.

Pasterski pod przewodnictwem księży biskupów:
bp Tadeusz Lityński – parafia katedralna w Gorzowie Wlkp. (kaplica tymczasowa), godz. 22.00.
bp Stefan Regmunt – konkatedra pw. św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze, godz. 22.00 i 24.00.
bp Paweł Socha – parafia pw. św. Mikołaja w Skwierzynie, godz. 22.00.

W pierwszą niedzielę po Bożym Narodzeniu (w tym roku przypadającą 31 grudnia) Kościół obchodzi święto Świętej Rodziny, natomiast w zakończenie Oktawy Narodzenia Pańskiego, czyli 1 stycznia – Światowy Dzień Pokoju. Wydane z tej okazji tradycyjne papieskie orędzie nosi tytuł Migranci i uchodźcy – mężczyźni i kobiety w poszukiwaniu pokoju.

W całym okresie Bożego Narodzenia Kościół świętuje tajemnicę Wcielenia Syna Bożego. Wyznaje prawdę o Bogu, który stał się człowiekiem, aby pokazać swoją miłość do ludzi, uwolnić ich od zła, uczynić „uczestnikami boskiej natury” (por. 2 P 1, 4) oraz dać ludziom przykład do naśladowania.

ks. Andrzej Sapieha
Rzecznik Prasowy Kurii Diecezjalnej
w Zielonej Górze

Sprawdź także

Święcenia diakonów

W najbliższą sobotę 18 maja  podczas mszy św. odprawianej o godz. 11.00 w kościele konkatedralnym pw. św. …

Skip to content