poniedziałek , 22 kwietnia 2024

Bp Tadeusz Lityński wręczył dekrety

Czerwiec to tradycyjnie miesiąc zmian w parafiach. Wielu kapłanów podejmie nowe wzywania. Bp Tadeusz Lityński 23 czerwca wręczył dekrety kilkudziesięciu kapłanom.

Dekrety kapłanom wręczył bp Tadeusz Lityński. – Kościół jest Kościołem pielgrzymującym. Pielgrzymują również duszpasterze z parafii do parafii pielgrzymują duszpasterze. Zdobywają doświadczenie i potrzebną praktykę życia duszpasterskiego, a także odkrywają u siebie charyzmaty, żeby tę jedność z Chrystusem, jak najowocniej budować – powiedział bp Lityński.

– Zmiany są wpisane w życie Kościoła – dodał.

Ks. Sławomir Przychodny obejmie nową parafię pw. św. Henryka w Sulęcinie. Czego życzyć nowemu proboszczowi? – Przede wszystkim Bożego błogosławieństwa bo jak ono jest to jest wszystko. Tego Bożego błogosławieństwa życzę sobie i moim nowym parafianom – powiedział ks. Sławomir Przychodny.

Nowym sekretarzem bp Tadeusza Lityńskiego został mianowany ks. Norbert Lasota – wikariusz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rzepinie. Zastąpi on ks. Grzegorza Mikołajczyka, który z dniem 1 sierpnia jako proboszcz obejmie parafię pw. św. Antoniego w Krzeszycach.

Nowe placówki objęło 24 proboszczów i administratorów oraz kilkudziesięciu wikariuszy, a także 5 neoprezbiterów.

Dwóch kapłanów przeszło na emeryturę.

Nowi proboszczowie obejmą parafie 1 sierpnia, a księża wikariusze – 25 sierpnia.

Diecezja zielonogórsko-gorzowska ma pięciu nowych kandydatów do diakonatu stałego

W Zielonej Górze od ubiegłego roku działa Diecezjalny Ośrodek Formacji Diakonów Stałych. 10 kwietnia w …