poniedziałek , 18 marca 2024

Centralny odpust w Rokitnie – Jubileusz diecezji

Uroczyste obchody święta patronalnego Matki Bożej Rokitniańskiej trwają już od poniedziałku 13 czerwca. Ich kulminacją będzie sobotni odpust. Główna celebracja odpustowa rozpocznie się 18 czerwca o godz. 10.00 od modlitwy różańcowej. W tym czasie przybywający pielgrzymi będą mogli skorzystać z sakramentu pokuty. O godz. 11.00 ks. kan. Adrian Put wygłosi katechezę o historii diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. O godz. 12.00 rozpocznie się suma odpustowa pod przewodnictwem biskupa polowego Wojska Polskiego Wiesława Lechowicza. Wezmą w niej udział również biskupi z diecezji wchodzących w skład metropolii szczecińsko-kamieńskiej oraz biskup legnicki Andrzej Siemieniewski.
Przed zakończeniem Mszy św. zostaną wręczone parafialne świece jubileuszowe. Podczas liturgii odbierają je dziekani, a następnie przekażą je proboszczom poszczególnych parafii. W niedzielę 19 czerwca świeca jubileuszowa zostanie uroczyście wprowadzona do wszystkich kościołów parafialnych podczas każdej Mszy św.

Świętowanie w Rokitnie po zakończeniu Eucharystii przedłuży się w formie festynu jubileuszowego. W programie m. in. poczęstunek dla pielgrzymów, występy scholi „Urwisy Maryi” z Gorzowa Wlkp. i zespołu „Drzewiczanie” z Kostrzyna nad Odrą, dmuchane zamki dla dzieci, pokaz sprzętu wojskowego, strażackiego i policyjnego, stoiska z produktami regionalnymi.

Niedziela Palmowa 2023

W Niedzielę Palmową, zwaną również Niedzielą Męki Pańskiej, w tym roku przypadającą 24 marca, rozpoczyna się Wielki …