ZIELONA GÓRA pw. św. Urbana I

ks. kan. mgr Mirosław DONABIDOWICZ (1.08.2009) - proboszcz

ks. lic. mgr Grzegorz LASKOWSKI (25.08.2021) - wikariusz

Liczba wiernych: 6000

Erygowana: 1 sierpnia 2009 r.

Odpust: 19 maja

Historia

Parafia została erygowana 1 sierpnia 2009 r. przez bp. Stefana Regmunta. Jej terytorium wydzielono z parafii św. Jadwigi Śląskiej i pw. Najświętszego Zbawiciela. Budowę kościoła rozpoczęła parafia konkatedralna pw. św. Jadwigi Śląskiej. Kamień węgielny i akt erekcyjny poświęcił i wmurował bp Stefan Regmunt 25 maja 2020 r. Od 5 września 2010 r., kiedy to św. Urban I został ogłoszony przez Stolicę Apostolską patronem Zielonej Góry, kościół stał się świątynią patronalną miasta.

Kościoły (Msze św. w niedzielę)

ZIELONA GÓRA – pw. św. Urbana I (8.00, 11.00, 12.30, 18.30)

Współczesny. W budowie.

ZIELONA GÓRA – kaplica pw. Miłosierdzia Bożego w Domu Kombatanta (10.00)