Diecezja ma nowych lektorów i akolitów

Bp Adrian Put 20 maja w Gorzowie Wlkp. udzielił posług lektoratu i akolitatu. To owoc dwuletniej formacji w Diecezjalnej Szkole Posług Liturgicznych.

GALERIA ZDJĘĆ – TUTAJ

Dziewięciu akolitów i jeden lektor pochodzą z Baczyny, Cybinki, Lubiszyna, Głogowa, Gorzowa Wlkp., Nowej Soli i Świdnicy.

Bp Adrian Put 20 maja w Gorzowie Wlkp. udzielił posług lektoratu i akolitatu. To owoc dwuletniej formacji w Diecezjalnej Szkole Posług Liturgicznych za którą w naszej diecezji odpowiedzialny jest ks. Tomasz Sałatka.

Wstęp do Mszy św. ks. Tomasza Sałatki, który jest odpowiedzialny za Diecezjalną Szkołę Posług Liturgicznych:

W homilii bp Adrian Put przypomniał, że w Kościele ma nauczać nie tylko i wyłącznie ksiądz czy biskup. – Nauczać w sensie sakramentalnym, w autorytecie urzędu kapłańskiego – tak. Ale głosić naukę, dzielić się słowem Bożym, dawać świadectwo – do tego wszyscy jesteśmy wezwani – przypomniał biskup.

– Zupełnie inaczej słowo Boże głosi kapłan, zupełnie inaczej diakon czy biskup. Ale w Kościele do głoszenia słowa i do dzielenia się nauką jesteśmy powołani wszyscy – dodał.

Biskup wręczył statuetki „Człowiek człowiekowi”

W parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. 8 kwietnia odbyła się gala wręczenia …