niedziela , 23 czerwca 2024

Diecezja przekazała mobilne respiratory dla szpitali

Bp Tadeusz Lityński 16 grudnia przekazał sześć mobilinych respiratorów. Po jednym respiratorze otrzymały szpitale w Gorzowie Wlkp., Głogowie i Zielonej Górze, natomiast trzy trafiły do Żagania i Żar.

GALERIA ZDJĘĆ – TUTAJ

Koszt przekazanego sprzętu to ok. 200 tys. złotych. – Respiratory udało się pozyskać dzięki współpracy Caritas Polska i Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, a także dzięki życzliwości wielu ludzi – podkreślił bp Lityński, który podziękował wszystkim medykom i przedstawicielom służby zdrowia za pełnioną przez nich misję i służbę wobec chorych.

Respiratory odebrali przedstawiciele czterech znajdujących się na terenie diecezji szpitali: Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie, Szpitala Uniwersyteckiego im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze, Szpitala Powiatowego w Głogowie oraz 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żaganiu.

Przedstawiciele szpitali podkreślają, że to teraz sprzęt na wagę złota. – Głównym powikłaniem choroby z którą się wszyscy męczymy jest brak oddechu, a ten sprzęt zastępują oddech – podkreśla Małgorzata Wysocka, ordynator Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Powiatowego w Głogowie.

Warto dodać, że w czasie trwającej pandemii koronawirusa księża diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, w ramach jałmużny wielkopostnej, przekazali 178 tys. złotych. Natomiast wierni diecezji zebrali przeszło 120 tys. złotych w ramach akcji #Wdzięczni Medykom. Do tego w czerwcu bp Tadeusz Lityński przekazał już jeden respirator dla szpitala w Żarach.

Źródło: ZGG.GOSC.PL

Sprawdź także

Główny odpust w Rokitnie

W sanktuarium w Rokitnie trwają obchody święta patronalnego Matki Bożej Rokitniańskiej. Rozpoczęły się już w …

Skip to content