Diecezjalna Pielgrzymka Motocyklowa do Rokitna

Diecezjalna Pielgrzymka Motocyklowa ze Świebodzina do Rokitna odbyła się 29 kwietnia. Wzięło w niej udział kilkuset motocyklistów.

Motocykliści spotkali się najpierw przy figurze Chrystusa Króla w Świebodzinie, skąd po krótkiej modlitwie wyruszyli do sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Tam była Koronka do Miłosierdzia Bożego, Msza św. i błogosławieństwo motocykli, a na koniec rokitniański bigos.

– Na naszą pielgrzymkę każdy może przyjechać zarówno wierzący i niewierzący. Nie sprawdzamy metryk chrztu i każdy może przyjechać. Ogromna większość to katolicy, ale są też takie osoby, które nie za bardzo utożsamiają się z Kościołem – zauważa ks. Jarosław Zagozda,

– My proponujemy przeżycie tego dnia w taki trochę motocyklowy i trochę w taki pobożny sposób. Z jednej strony proponujemy wspólny przejazd, a z drugiej ciszę i skupienie w sanktuarium bo to na początek sezonu jest bardzo potrzebne. I oczywiście jest też bardzo ważny wymiar wspólnego spotkania – dodaje.

Pielgrzymka odbyła się już po raz siódmy. Wielu motocyklistów przyjechało po raz kolejny . – Przyjechałem poświęcić swój motocykl. Pielgrzymka to bardzo dobry pomysł bo ludzie się tu jednoczą – zauważa Marcin Stasiukiewicz z Gorzowa Wlkp.

Krzysztof Król
dziennikarz „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”

Niedziela Palmowa 2024

W Niedzielę Palmową, zwaną również Niedzielą Męki Pańskiej, w tym roku przypadającą 24 marca, rozpoczyna się Wielki …