Diecezjalne rekolekcje adwentowe

„Wierzę w Kościół” to temat diecezjalnych rekolekcji adwentowych, które w dniach 20-23 grudnia br. wygłosi ks. prof. Andrzej Draguła. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w niedzielę o 10.30, a w dni powszednie o godz. 19.00. Zainteresowani mogą je śledzić dzięki transmisji na antenie TVP3 Gorzów Wlkp.

Jak wyjaśnia rekolekcjonista, jego zamiarem jest wyjaśnić, co kryje się pod sformułowaniami, które powtarzamy recytując wyznanie wiary: „wierzę … w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół”. Wybór tematu został podyktowany tym, że, „żyjemy w trudnym dla Kościoła czasie, w czasie kryzysu jego wiarygodności, ale także w czasie wzmożonej krytyki”. Aby zgorszenie spowodowane grzechem członków Kościoła nie prowadziło do odrzucenia Chrystusa, ks. Andrzej Draguła pragnie więc przypomnieć w rekolekcyjnych nauczaniach, iż Kościół to nie zamknięta korporacja, a Mistyczne Ciało Chrystusa i wspólnota otwarta na wszystkich.

Msza z poświęceniem krzyżma

W Wielki Czwartek przed południem bp Tadeusz Lityński przewodniczył Mszy św., podczas której zostało poświęcone …