Diecezjalny Dzień Kapłana Seniora w Rokitnie

– Dziękuję za Waszą mobilizację, za Wasze świadectwo wiary i troski modlitewnej w tylu intencjach Kościoła i naszej ojczyzny – mówił bp Tadeusz Lityński do księży, którzy 4 maja przybyli na III Diecezjalny Dzień Kapłana Seniora do Rokitna.

Kapłański dzień skupienia zgromadził ok. 30 księży. – Już po raz trzeci w pierwszą sobotę maja kapłani seniorzy z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej mieli okazję spotkać się w domu Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej, aby umocnić swoją wiarę i braterskość kapłańską – wyjaśnia ks. Eugeniusz Jankiewicz, współorganizator pielgrzymki.

Głównym jej punktem była Msza św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego w rokitniańskiej bazylice. – Drodzy kapłani seniorzy, przybywacie do tego jubileuszowego sanktuarium, by razem z naszą Matką szukać ratunku u Boga i powierzać swoje kapłaństwo na tym etapie życie. Dzisiaj dziękuję za Waszą mobilizację, za Wasze świadectwo wiary i troski modlitewnej w tylu intencjach Kościoła i naszej ojczyzny – mówił biskup.

Jak w każdą pierwszą sobotę miesiąca, do rokitniańskiego sanktuarium przybyło wielu pielgrzymów. 4 maja byli to głównie pątnicy z dekanatu Żagań. – Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca to forma pomocy grzesznikom zaproponowana przez Maryję i Jezusa. Przez to nabożeństwo możemy przepraszać Boga i wynagradzać za grzechy obrażające Niepokalane Serce Maryi, a gdy będziemy tę modlitwę praktykować, także w naszych sercach wzrośnie miłość ku Bogu i bliźnim. Dlatego zachęcam wszystkich do podjęcia dzieła pięciu pierwszych sobót miesiąca, które ratuje Kościół i świat. To nie wymaga wielkiego wysiłku, nawet gdybyśmy byli zajęci pracą, osłabieni chorobą, czy w podeszłym wieku – mówił biskup.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Niedziela Palmowa 2024

W Niedzielę Palmową, zwaną również Niedzielą Męki Pańskiej, w tym roku przypadającą 24 marca, rozpoczyna się Wielki …