Dożynki diecezjalne w Rokitnie

W poniedziałek 15 sierpnia w diecezjalnym sanktuarium maryjnym w Rokitnie odbędą się dożynki diecezjalne.  Ich hasłem będą słowa biskupiego zawołania sługi Bożego bp. Wilhelma Pluty „Aby wszyscy byli jedno”. W programie uroczystości: nabożeństwo różańcowe (10.30 – w tym czasie okazja do spowiedzi dla pielgrzymów), występ Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca (11.10), główna msza św. odpustowa pod przewodnictwem bp. Adriana Puta (12.00 – w trakcie liturgii poświęcenie figury św. Izydora Oracza – patrona rolników oraz wieńców dożynkowych). Po mszy św. ponownie wystąpi Lubuski Zespół Pieśni i Tańca. Obchodom diecezjalnych dożynek będzie towarzyszyło stoisko Lubuskiego Centrum Produktu Regionalnego, które zaprasza do skosztowania i nabycia wielu ciekawych produktów z naszego regionu. Dla dzieci i rodziców zostanie przygotowana strefa animacji i relaksu.

Zielonogórskiej Kapituła Kolegiacka ma dwóch nowych kanoników gremialnych

Sesja Zielonogórskiej Kapituły Kolegiackiej pw. św. Jadwigi Śląskiej odbyła się 11 kwietnia w Zielonej Górze. …