Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich

Pierwszy piątek Wielkiego Postu, przypadający w tym roku 19 lutego, jest dniem pokuty i modlitwy za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich w Kościele. Centralnym wydarzeniem tego dnia w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej będzie msza św. odprawiana w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie o godz. 18.30. Poprzedzi ją nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 18.00.
Pomoce duszpasterskie do właściwego przygotowania i przeprowadzenia dnia modlitwy i pokuty trafiły do wszystkich parafii diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Zostały również udostępnione poniżej, aby mogli z nich skorzystać ci wierni, którzy z racji obowiązujących obostrzeń sanitarnych nie wezmą udziału we wspólnych modlitwach.
Dzień Modlitwy i Pokuty za Grzech Wykorzystania Seksualnego Małoletnich – ustanowiony w odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka – obchodzony jest w Polsce decyzją Konferencji Episkopatu Polski w pierwszy piątek Wielkiego Postu.

Materiały do pobrania – Dzień Modlitwy i Pokuty

Bp Lityński: Bóg przez te dni pragnie nas prowadzić z niewoli do wolności

„Bóg przez te dni pragnie nas prowadzić z niewoli do wolności, ze śmierci do życia …