Figura Chrystusa Króla w Świebodzinie ma 10 lat

W sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie 21 listopada odbyły się główne uroczystości z okazji 10. lecia powstania figury Chrystusa Króla. Jubileuszowej Mszy św. przewodniczył bp Paweł Socha.

Mszę św. koncelebrował nie tylko kustosz sanktuarium ks. Mariusz Kołodziej, ale także jego poprzednicy: ks. Jan Romaniuk i ks. Zygmunt Zimnawoda. Oczywiście nie zabrakło także świebodzińskich proboszczów.

W homilii bp. Pawła Sochy nie zabrakło odniesienia do znanej na całym świecie figury w Świebodzinie. – Figura Chrystusa Króla wybudowana z takim trudem i miłością do Boga i ludzi niech będzie Chrystusowym wołaniem o miłość, o prawdę, o godność człowieka, o pokój w narodzie i między narodami, o sprawiedliwość i umiejętność przebaczania naszych słabości, zarówno w naszej Ojczyźnie, jak i u ludzi dobrej woli całego świata – mówił na zakończenie biskup.

Na zakończenie Mszy św. głos zabrał kustosz sanktuarium. – Sanktuarium Miłosierdzia i prowadząca ku niemu figura Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, której jubileusz 10-lecia poświęcenia obchodzimy są jednymi z takich miejsc, których historia jest świadkiem czasu, światłem prawdy, życiem przeszłości, nauczycielką życia, głosicielką tradycji. Wciąż na różnych płaszczyznach dotykamy przeszłości, która w ten sposób przedłuża się w teraźniejszość. W imieniu wszystkich, którym ta przestrzeń jest i którym w przyszłości będzie bliska pragnę z całego serca podziękować za zapisanie dzisiejszego dnia kolejnej pięknej karty historii tego niezwykłego miejsca – mówił ks. Mariusz Kołodziej.

Z powodu pandemii główne jubileuszowe uroczystości musiały zostać mocno ograniczone. We Mszy św. wzięli udział przedstawiciele parafii oraz władze miejskie.

W ramach jubileuszu 10. lecia powstania figury Chrystusa Króla odbył się wieczór uwielbienia z zespołem Vox Cordis, konkurs fotograficzny, międzyszkolny konkurs plastyczny, Festiwal „Musica Misericordia” oraz jubileuszowe misje parafialne.

Źródło: zgg.gosc.pl

Zielonogórskiej Kapituła Kolegiacka ma dwóch nowych kanoników gremialnych

Sesja Zielonogórskiej Kapituły Kolegiackiej pw. św. Jadwigi Śląskiej odbyła się 11 kwietnia w Zielonej Górze. …