Finał diecezjalny Olimpiady Teologii Katolickiej

Znamy najlepszych młodych teologów w diecezji. Dziś – jak w całej Polsce – w Instytucie Filozoficzno-Teologicznym im. Edyty Stein w Zielonej Górze odbył się finał diecezjalny Olimpiady Teologii Katolickiej.

„Orędzie fatimskie jako znak nadziei dany przez Miłosiernego Ojca” – to hasło tegorocznej XXVII Olimpiady Teologii Katolickiej.

Finał diecezjalny odbył się 12 stycznia Instytucie Filozoficzno-Teologicznym im. Edyty Stein w Zielonej Górze. – Tegoroczna tematyka olimpiady koncentruje się wokół objawień fatimskich. Co ciekawe, ten temat cieszył się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Pytania jak co roku były trudne, otwarte i wymagające myślenia – zauważa ks. Wojciech Lechów, dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej.

W tegorocznej olimpiadzie wzięło udział 48 osób z kilkudziesięciu szkół naszej diecezji. – Udział w olimpiadzie pozwolił mi bardziej odkryć Maryję i jej rolę w wierze – zauważa Wojciech Górski z V LO w Zielonej Górze, który na co dzień formuje się w Ruchu Światło-Życie.

Nagrody uczestnikom zmagań teologicznych wręczył bp Paweł Socha. – Teologia ma to do siebie, że uczy nas mądrości i odpowiedzialności za siebie i za rzeczywistość, która nas otacza – mówił do młodzieży bp Socha.

Finał ogólnopolski odbędzie się 23 marca w Lublinie. Weźmie w nim udział najlepsza trójka, czyli kolejno: Kamil Szymczak z III LO w Zielonej Górze, Mateusz Pogonowski z II LO w Gorzowie Wlkp. i Julia Białowąs z I LO w Zielonej Górze.

Krzysztof Król
dziennikarz „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”

Sprawdź także

Zmiany personalne w diecezji

Duchowni, którzy w okresie wakacyjnym zmieniają placówkę duszpasterską, we wtorek 28 maja br. odebrali dekrety …

Skip to content