poniedziałek , 6 kwietnia 2020

Główny konserwator zabytków w Lubuskiem

Dawne opactwo cystersów w Gościkowie-Paradyżu, Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej, kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Międzyrzeczu, świątynia w Kalsku, sanktuarium w Rokitnie i drewniany kościół w Klępsku – to miejsca, które odwiedziła główna konserwator zabytków.

Celem odwiedzin była wizytacja lubuskich zabytków architektury, a w szczególności Pomników Historii: paradyskiego seminarium i kościoła w Klępsku, oraz pretendujących do tej formy ochrony. O taki tytuł stara się świątynia w Rokitnie.

– Z województwa lubuskiego wracam zmęczona, ale szczęśliwa. Dobrze jest przekonać się na własne oczy, że środki przekazywane na ochronę zabytków przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego są w Lubuskiem wykorzystywane tak efektywnie. Każdemu polecam wizytę w tym regionie, tak bogatym w przepiękne zabytki polskiej kultury sakralnej – podkreśliła Magdalena Gawin, podsekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz generalny konserwator zabytków.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl

Z nauczania kard. Stefana Wyszyńskiego (7)