I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych

W tym roku po raz pierwszy będzie obchodzony w Kościele Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Został on ustanowiony z inicjatywy papieża Franciszka, aby przypomnieć i docenić niezastąpioną rolę tych osób w Kościele i społeczeństwie oraz zachęcić je do wzięcia współodpowiedzialności za drogę, która Kościół będzie podążał w przyszłości, a także do udziału w budowaniu świata po pandemii. Hasłem tegorocznego Dnia będą słowa „Ja jestem z tobą przez wszystkie dni”.

Obchód Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych związany jest z liturgicznym wspomnieniem świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny (26 lipca). Zaleca się, by w niedzielę poprzedzającą ten dzień (25 lipca) jedna msza św. odprawiana w kościołach parafialnych była dedykowana i osobom starszym. W katedrze gorzowskiej będzie to msza św. o godz. 10.30. Ponadto wszyscy dziadkowie i babcie od swoich wnuków, a inne samotne osoby starsze mieszkające w parafii katedralnej za pośrednictwem młodzieży, otrzymają tekst orędzia Ojca Świętego Franciszka na ten dzień.

Sprawdź także

Komunikat o nominacji biskupa pomocniczego diecezji zielonogórsko-gorzowskiej

Drodzy Diecezjanie, w jubileuszowym roku 50-lecia naszej diecezji z radością przyjęliśmy decyzję Ojca Świętego Franciszka …

Skip to content