IFT – Studia teologiczne – nabór

1) Studia z magisterskie z teologii:

Instytut Filozoficzno-Teologiczny im. Edyty Stein w Zielonej Górze ogłasza nabór na pierwszy rok jednolitych, magisterskich studiów z teologii katolickiej dla świeckich oraz osób zakonnych prowadzone w porozumieniu z Papieskim Wydziałem Teologicznym we Wrocławiu. Studia trwają pięć lat i przeznaczone są dla osób, które ukończyły szkołę średnią z egzaminem maturalnym. Rekrutacja trwa do końca września 2016 roku. Dokumenty należy składać w siedzibie Instytutu w Zielonej Górze. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia oraz wymaganych dokumentów zamieszczone są na stronie internetowej uczelni: www.ift.zgora.pl.

2) Studia teologiczne w trybie „wolnego słuchacza”:

W Instytucie Filozoficzno-Teologicznym im. E. Stein w Zielonej Górze można podjąć studia z teologii w trybie „wolnego słuchacza”. Status ten pozwala na uczestnictwo w dowolnie wybranych zajęciach z możliwością ich zaliczenia na ocenę pod takimi samymi warunkami jak w normalnym trybie studiów. Wolny słuchacz nie nabywa jednak praw studenta, nie może składać egzaminu końcowego ex universa theologia ani przystępować do obrony pracy magisterskiej. Zmiana trybu studiów możliwa jest jedynie po rekrutacji na Papieski Wydział Teologiczny i spełnieniu wszystkich warunków określonych prawem.

Czesne za semestr – 150 zł. Warunkiem przyjęcia jest zdana matura (egzamin dojrzałości), podanie do dyrektora IFT oraz świadectwo moralności od właściwego proboszcza. Do podjęcia studiów teologii w trybie „wolnego słuchacza” zachęcam wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę teologiczną i dysponują wolnym czasem. Wszystkich informacji udziela także dziekanat pod numerem telefonu: 68-458-25-70.

ks. Andrzej Draguła
Dyrektor IFT im. E. Stein

 

 iftplakat_zielonagora_2016

Sprawdź także

Bp Lityński do KSM: Istotą apostolstwa świeckich jest odważne dawanie świadectwa

– Istotą apostolstwa świeckich jest również odważne dawanie świadectwa swojej wiary przez publiczny kult, modlitwę, …

Skip to content