III Diecezjalny Konkurs Wiedzy Biblijnej

W Wyższym Seminarium Duchownym 4 kwietnia odbył się finał III Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Biblista Junior”. Kto wykazał się najlepszą znajomości Pisma Świętego?

Nagrody uczestnikom wręczyła lubuska kurator oświaty Ewa Rawa oraz ordynariusz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej bp Tadeusz Lityński. – Pismo Święte, nad którym się pochylamy, to taki list Pana Boga do każdego z nas. Trudno sobie dziś wyobrazić życie bez telefonu (…) i ktoś użył takiego porównania, że Biblia to taki telefon komórkowy Pana Boga, który daje nam możliwość rozmowy z sobą dzięki lekturze. I cieszę się, że tyle osób z tej możliwości korzysta – powiedział bp Tadeusz Lityński. – Niech ta przyjaźń ze słowem Bożym, przyjaźń z tą Księgą Życia prowadzi nas do przyjaźni z Jezusem Chrystusem.

Organizatorom zależy, żeby słowo Boże docierało do jak największej liczby osób. I faktycznie się to udaje. W etapach szkolnych w obu konkursach wzięło udział 2,5 tys. osób. W finale konkursu „Biblista Junior” wzięło udział 108 osób, a jutro o miano najlepszego „Młodego Biblisty” będzie się ubiegać 93 uczniów.

W finale dzisiejszego konkursu wzięło udział 108 osób z terenu całej diecezji. Jutro w ścisłym finale wezmą udział 93 osoby. W etapach szkolnych w obu konkursach uczestniczyło 2,5 tys. osób. – Tyle osób rzeczywiście czytało Pismo Święte i to jest najważniejsze – potwierdził ks. Andrzej Maciejewski, wiceprzewodniczący Katolickiego Stowarzyszenia UBIBLIJNIENI.pl.

Pierwsze miejsce zajął Jakub Czaplicki z SP 24 w Zielonej Górze, drugie Łukasz Sarnacki z SP nr 7 w Świebodzinie, a trzecie Kamil Otto ze Szkoły Podstawowej w Tuplicach.

Młodsi uczestnicy (klasy IV–VI szkoły podstawowej) musieli wykazać się znajomością Ewangelii wg św. Marka. Natomiast jutro starsi uczestnicy (klasy VII–VIII szkoły podstawowej oraz klasy III gimnazjum) będą musieli wykazać się znajomością Księgi Rut i Księgi Tobiasza.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Komunikat w sprawie święceń diakonatu i prezbiteratu

Drodzy Diecezjanie, Siostry i Bracia, wspominając w tym roku 900-lecie powstania Diecezji Lubuskiej wracamy myślą …

Skip to content