III Święto Biblii w Zielonej Górze

„W mocy Ducha głośmy Słowo” – to hasło przewodnie III Święta Biblii, które 27 kwietnia odbyło się przy parafii pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze.

Tym razem Święto Biblii odbyło się 27 kwietnia przy parafii pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze pod hasłem: „W mocy Ducha głośmy Słowo”. Oprócz zielonogórzan świętowały także grupy ze Słubic, Świebodzina, Głogowa, Gorzowa i Żar.

– Rozpoczęliśmy od Eucharystii i to był najważniejszy moment dzisiejszego dnia. Później podzieliliśmy się na grupy wiekowe. Dorośli mieli konferencje z wykładowcą Pisma Świętego – ks. Andrzejem Maciejewskim, młodzież warsztaty z rapperem ks. Jakubem Bartczakiem. A dzieci gry i zabawy biblijne z panią Darią Łazan i Joanną Szymczak – wyjaśnia s. Łaszkiewicz.

Święto Biblii zorganizowało Katolickie Stowarzyszenie UBIBLIJNIENI.pl. – Świętujemy dziś wokół Słowa Bożego. Dziękujemy Panu Bogu za to, że w naszym codziennym życiu, pośród codziennych trosk i problemów, daje nam swoje Słowo. Chcemy się trzymać się tego Słowa i z nim iść przez życie. Bo tylko dzięki temu mamy siłę, żeby iść przez życie – wyjaśnia ks. Łukasz Laszkiewicz, przewodniczący stowarzyszenia.

Tego dnia odbył się także I Festiwal Piosenki Biblijnej, na który zgłosiło się blisko 30 wykonawców. Wszystko zakończył koncert ks. Jakuba Bartczaka.

Honorowym patronatem III Święto Biblii objął bp Tadeusz Lityński, a Festiwal Piosenki Biblijnej Lubuska Kurator Oświaty – Ewa Rawa.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Niedziela Palmowa 2024

W Niedzielę Palmową, zwaną również Niedzielą Męki Pańskiej, w tym roku przypadającą 24 marca, rozpoczyna się Wielki …