Jak nie uczyć religii w szkole? – spotkanie z ks. Damianem Wyżkiewiczem

Wydział Nauki Katolickiej Kurii Diecezjalnej w Zielonej Górze, Instytut Filozoficzno-Teologicznego im. E. Stein w Zielonej Górze i Zielonogórski Klub „Tygodnika Powszechnego” zapraszają na spotkanie z ks. Damianem Wyżkiewiczem w piątek 28 października br. o godz. 18.00 w auli parafii pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze. Tematem spotkania będzie kwestia nauczania religii w szkole wyrażona w nieco prowokacyjnym pytaniu „Jak nie uczyć religii w szkole?” Spotkanie ma charakter otwarty i jest połączone z promocją nowej książki ks. Damiana Wyżkiewicza „Antypodręcznik do religii”. Publikacja stanowi pomoc dla katechetów i rodziców, uczy jak unikać podstawowych błędów w przekazywaniu prawd wiary młodym ludziom. Moderatorem spotkania będzie Konrad Stanglewicz.

Ks. Damian Wyżkiewicz (ur. 1986) należy do Zgromadzenia Misji założonego przez św. Wincentego a Paulo. Jest filozofem i teologiem, doktorantem w Instytucie Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk. Pracuje jako duszpasterz młodzieży i katecheta. Jest autorem książek „Ostatni dzwonek. Rozmowy o przyszłości lekcji religii”, „Rozmowy online z młodzieżą” i „Antypodręcznik do religii”. Wyróżniony w konkursie Nauczyciel Roku 2019 zorganizowanym przez „Głos Nauczycielski” oraz Związek Nauczycielstwa Polskiego.

Msza z poświęceniem krzyżma

W Wielki Czwartek przed południem bp Tadeusz Lityński przewodniczył Mszy św., podczas której zostało poświęcone …