Jubileusz Katolickiego Stowarzyszenia „Kanaan” i zespołu „Serce Uwielbienia”

W Filharmonii Gorzowskiej odbył się 11 lutego koncert z okazji jubileuszu 10-lecia Katolickiego Stowarzyszenia „Kanaan” i zespołu „Serce Uwielbienia”.

– 10 lat zespołu, radości, wspólnoty i codziennego odkrywania Boga. Oprócz słów papieża Franciszka, bierzemy również na poważnie słowa św. Pawła, cytowanego przez Ojca Świętego – „Biada mi gdybym nie głosił Ewangelii”. Jubileusz 10-lecia jest dla nas szczególny, ponieważ w tym czasie wydarzyło się bardzo dużo – powiedział ks. Michał Szot.

O tym, że wydarzy się coś niezwykłego można było przekonać się już przed wejściem do filharmonii. Na 30 minut przed rozpoczęciem koncertu wszystkie miejsca parkingowe były zajęte i trzeba było szybko szukać odpowiedniej luki. Po oficjalnej części, życzeniach od bp. Pawła Sochy i Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka na scenie pojawili się muzycy z zespołu „Serce Uwielbienia”. Grupa wywodzi się z modlitewnej wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Kanaan” i prezentuje utwory czerpiące ze źródeł odnowy charyzmatycznej. Muzyczny zespół ewangelizacyjny wspólnie z widzami w wypełnionej do ostatniego miejsca filharmonii stworzyli wspólnotę modlitewną śpiewającą pieśni i hymny na chwałę Jedynego Boga, i Zbawiciela.

Jubileuszowy koncert był podsumowaniem 10-letniej działalności Katolickiego Stowarzyszenia „Kanaan” oraz zespołu muzycznego, a jednocześnie okazją do prezentacji projektu budowy Domu Rekolekcyjnego „Rhema Christou”, którego plac budowy został poświęcony przez bp. Tadeusza Lityńskiego 6 października 2017 r.

Ks. Marcin Siewruk
dziennikarz „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”

Niedziela Palmowa 2024

W Niedzielę Palmową, zwaną również Niedzielą Męki Pańskiej, w tym roku przypadającą 24 marca, rozpoczyna się Wielki …