Jubileusz lubuskich rzemieślników w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie

W sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie 29 lipca spotkali się przedstawiciele Izby Rzemieślniczej i Przedsiębiorczości w Zielonej Górze, którzy świętują 72 lata istnienia. Modlitwie przewodniczył bp Tadeusz Lityński.

GALERIA ZDJĘĆ – TUTAJ

Od kilku lat szczególnym miejscem dla lubuskich rzemieślników jest sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie. Tutaj kustoszem jest duszpasterz lubuskiego rzemiosła – ks. kan. Mariusz Kołodziej.

Tegorocznej modlitwie przewodniczył bp Tadeusz Lityński. Jubileusz Izby Rzemieślniczej to okazja do spojrzenia oczyma Boga na nas samych, na nasz codzienny trud, podejmowane zadania i obowiązki. – Każde, ludzkie powołanie, codzienne zadania nabierają bowiem zupełnie innego wymiaru, kiedy wynikają z pragnienia podzielenia się miłością – zauważył bp Lityński.

Odwołując się do Ewangelii kaznodzieja podkreślił, że Marta to dobry wzór dla współczesnego zabieganego człowieka, który lubi działać. – Jej relacja z Jezusem to inspiracja, by codziennie stawać w szczerości wobec Niego i mówić mu o wszystkim, prosić w każdej sprawie – mówił biskup.

– Jest zaproszeniem do modlitwy. Wyrażam radość, że modlitwa jest wpisana w ten jubileuszowy czas,  w świadectwo życia Izby Rzemieślniczej i niech odpowiedzią na modlitwę, będzie Boże błogosławieństwo – dodał.

Na zakończenie Mszy św. prezes Zielonogórskiej Izby Rzemieślniczej i Przedsiębiorczości podkreślił, że dzisiejszy jubileusz jest okazją, by wyrazić wdzięczność Bogu za jego nieustającą opiekę. – Wiara i pielęgnowanie wypływających z niej wartości dla Polskiego Rzemiosła zawsze stanowiły podstawę ich odniesienia do codziennego życia – mówił Krzysztof Hnat.

– Przez wiele lat o tę więź z Bogiem pomagał nam dbać śp. bp Adam Dyczkowski, którego świadectwo żywej wiary i niepowtarzalny styl osobowości, skromność, życzliwość i oddanie tym, którym służył wciąż mamy w życzliwej pamięci – dodał.

W modlitwie wziął udział kapelan Krajowej Rady Duszpasterskiej Rzemiosła Polskiego – ks. kan. Krzysztof Rusiecki.

Sprawdź także

Dekrety na Rok Jubileuszowy 2025

Dekret ustanawiający kościoły jubileuszowe z okazji Jubileuszu Roku 2025 Stosownie do norm zawartych w dekrecie Penitencjarii …

Skip to content