poniedziałek , 25 marca 2024

Oazowy dzień jedności w Rokitnie

„Bóg was bardzo potrzebuje w dziele ewangelizacji” – powiedział bp Tadeusz Lityński do oazowiczów zgromadzonych 28 lipca dniu wspólnoty w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej. Do Rokitna przyjechali uczestnicy rekolekcji, które odbywają się aktualnie na terenie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

GALERIA ZDJĘĆ – TUTAJ

Dzień wspólnoty odbywa się zawsze trzynastego dnia rekolekcji prowadzonych przez Ruch Światło-Życie, które oparte są na pierwszych trzech tajemnicach Różańca. Tego dnia oazowicze wspominają Zesłanie Ducha Świętego. – Chcemy doświadczyć jedności, która jest darem Ducha Świętego. Nasze rekolekcje zmierzają ku końcowi, dlatego chcemy posłuchać o tym, co Bóg zdziałał w naszym sercu i umocnić się na drodze wiary, bo niedługo wrócimy do naszych codziennych obowiązków – wyjaśnia ks. Andrzej Pytlik, moderator oazy wielkiej.

W homilii biskup nawiązał do fragmentu ewangelii mówiącym o trzecim ukazaniu się zmartwychwstałego Jezusa nad Jeziorem Tyberiadzkim, której kulminacyjnym punktem jest rozmowa Jezusa z Piotrem, kiedy trzy razy pyta się go o miłość. – Dzisiejsza Eucharystia, oraz Słowo, które na ten dzień daje nam Pan jest szczególnie dla Was umocnieniem, abyście weszli w Wasze zadania, w Waszą misję budowania Kościoła jeszcze z większym przekonaniem, że mimo różnych słabości, które może pojawiają się nieraz w Waszych sercach, Bóg Was w tej misji potrzebuje, potrzebuje Waszego zaangażowania w trosce o Jego owczarnię! – mówił biskup.

– Bóg was bardzo potrzebuje w dziele ewangelizacji. Bóg pyta i was dziś o miłość. Byście codziennie pamiętali, jak wiele od Niego na tej drodze otrzymaliście i jak wiele możecie dać tym, pośród których żyjecie i do których was posyła – dodał.

W Rokitnie spotkało się pięć wspólnot. Oaza Nowego Życia I stopnia oraz Oaza Ministrancka, Lektorska i KODAL. Te dwie grupy przezywają swoje rekolekcje w Paradyżu. Byli też uczestnicy trzech Oaz Rodzin. W Kęszycy Leśnej organizuje je diecezja warszawsko-praska, w Rokitnie – diecezja koszalińsko-kołobrzeska, a w Łagowie – diecezja zielonogórsko-gorzowska.

Misterium Pasyjne w Ośnie Lubuskim

Parafia w Ośnie Lubuskim zaprasza na Misterium Pasyjne. Wydarzenie odbędzie się w piątek 22 marca …